X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section03

Korespondencja Giedroycia z Janem Nowakiem Jeziorańskim

14.11.2011 10:15

Fragment listu Jana Nowaka-Jeziorańskiego do Redaktora Jerzego Giedroycia (19.03.1987):

 

Drogi Panie,

(...) Ukazanie sie wiadomego artykułu będzie moim zdaniemk wydarzeniem w skali międzynarodowej. Czy wziąłby Pan pod uwagę sugestię, by w dniu ukazania się numeru "Kultura" zwołała w Paryżu konferencję prasową. Z pewnością poprowadziłby ją doskonale Krzysztof Pomian. Prawa autorskie nie pozwalaja wprawdzie na przedruk w całości lub we fragmentach w obcych językach, ale treść artykułu i zawarte w nim fakty staną sie własnościa publiczną. Mozna by te fakty ująć w formę zwięzłego press release. Z pewnością obiegłoby to świat.

Warszawa zacznie oczywiście wściekły atak zanim artykuł dojdzie do Polski. Znając Pana nie potrzebuję niczego doradzać, bo iwem, że na pewno zatroszczy się Pan o to, by artykuł w postaci drukowanej dotarł jak najszybciej do Polski. Czy nie byłoby dobrze, aby wszystkie trzy radiostacje Głos Ameryki, BBc i Wolna Europa były uprzedzone o jeden dzień naprzód i mogły nadawać tekst z powołaniem się na "Kulturę" mniej więcej w tym samym czasie tak, aby reżim nie mógł zagłuszać wszystkich trzech stacji jednoczesnie. Wiem z pewnością, że ich zasoby nie pozwalają na takie jednoczesne zagłuszania. Na razie koncentruje się ono głównie na RWE. Jeżeli jednak nie będzie to jednoczesna operacja, to zagłuszarki będą się przerzucać z jednej stacji na drugą. (...)

 

Odpowiedź Jerzego Giedroycia (31.03.1987:

Drogi Panie,

(...) Wywiad z naszym kolonelem ukazuje sie w numerze kwietniowym. Niestety, Pana doskonały pomysł, by to jednocześnie nadawać w trzech radiostacjach jest niemożliwy. Myślę, że FE nada to w całości, ale nie mam to z kim uzgodnić. Nie wiem, czy Łatyński już urzęduje i kiedy będzie w Paryżu. Mozna to tylko załatwic osobiście z nim. Boję się do niego pisać, czy telefonować, a tym bardziej posyłać tekst, bo w moim głębokim przekonaniu Warszawa ma swoje wtyczki i Urban jest na bieżąco natychmiast informowany. A tekst jest ogromny 55 str. Z VoA nie mam kontaktu. Boję się, że wpadną w przerażenie i zaczną uzgadniać. BBC w tej objetosci nie nada, a najwyżej duże fragmenty. We Francji zorganizowanie konferencji prasowej jest niemożliwe. Załatwie kampanię w "Le Monde" i Agence France Presse. No, zobaczymy, jak to pójdzie. (...)