X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Brother poszerza horyzonty

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2012 00:00
Na konferencji w Berlinie firma Brother zaprezentowała swoje aktualne portfolio urządzeń drukujących, oraz plany na przyszłość związane z wejściem na nowe rynki. Obok nowych modeli drukarek, zaprezentowano AirScouter urządzenie wykorzystujące tzw. rozszerzoną rzeczywistość.
Brother
Brother

 

Brother to firma nieodmienne kojarząca się z rynkiem urządzeń drukujących. Tym większą niespodzianką była prezentacja planów na przyszłość powiązanych z rozwiązaniami do wideokonferencji i „rozszerzonej rzeczywistości” (ang: augmented reality). Nieprzypadkowo konferencja miała miejsce w Berlinie – w tym roku niemieckie biuro firmy Brother obchodzi pięćdziesięciolecie istnienia. Obok najnowszych rozwiązań zaprezentowano również historyczne produkty – m.in. kalkulatory i maszyny do szycia.

 

Wchodzimy na nowe rynki

 

Dokonania firmy i strategię na najbliższe lata zaprezentował prezes Brother Industries, Toshikazu Koike. Choć sprzedaż urządzeń drukujących i usług powiązanych pozostaje najważniejsza, firma zamierza zaoferować rozwiązania znacznie odbiegające od dotychczasowej działalności.

 

Zgodnie z zapowiedzią prezesa, Brother zamierza rozwijać usługi w chmurze. W najbliższych miesiącach uruchomiony zostanie portal Brother Online, umożliwiający przechowywanie i udostępnianie dokumentów oraz połączenia wideokonferencyjne. Rozwiązania do komunikacji wideo będą oparte na usłudze chmurowej - OmniJoin.

 

Rynek druku ma się dobrze

 

W nadchodzących latach Brother przewiduje rosnący popyt szczególnie ze strony małych i średnich firm. Obok rosnącej sprzedaży monochromatycznych drukarek laserowych i szybkich atramentówek, należy spodziewać się wzrostu popytu na drukarki etykiet oraz  urządzenia drukujące w formacie A3.

 

Prognozy poparte zostały badaniami IDC z których wynika, że firmy, które drukują swoje materiały w formacie A3 są lepiej postrzegane przez swoje otoczenie biznesowe i mogą w ten sposób wypracować przewagę konkurencyjną.

 

Z zaprezentowanych danych wynika, że 45 proc. Przedstawicieli MSP poszukuje rozwiązań obniżających koszty druku. Poszukiwane są także systemy umożliwiające drukowanie z urządzeń mobilnych (80 proc. respondentów ma pracowników w terenie). Liczy się również duża prędkość drukowania. Użytkownicy z małych i średnich firm potrzebują nie tylko urządzeń, lecz także usług związanych z drukiem.

 

Pomimo spowolnienia gospodarczego 66 proc. przedstawicieli europejskich MSP nie zamierza odkładać inwestycji w sprzęt, co stanowi – zdaniem Brothera - dobrą prognozę dla rynku druku.

 

Wysyp nowości


 

  • Wśród zaprezentowanych nowości na uwagę zasługuje prototyp monochromatycznej drukarki atramentowej A4 drukujący z imponującą szybkością 100 stron/min. Drukarka wykorzystuje głowicę drukującą o szerokości 21,5 cm oraz 5198 dysz. Zgodnie z zapowiedzią producenta urządzenie pojawi się w Europie w ciągu najbliższego roku.

  • Dedykowane segmentowi MSP są urządzenia: HL5400, które drukuje z prędkością 38 str./min. oraz przeznaczone dla większych grup roboczych HL6180 (40 str./min.). Według zapewnień producenta oszczędność energii w przypadku nowych drukarek sięgają 50 proc.

  • Dla mobilnych pracowników, Brother zaoferuje małe przenośne skanery dokumentów A4, o wadze poniżej 600 g. Pojawią się także niewielkich rozmiarów skanery biurkowe.Praca grupowa i wiedokonferencje

 

Niespodzianką była prezentacja produktów i usług, które nie mają wiele wspólnego z dotychczasową działalnością firmy. Oto bowiem Brother zamierza rozwijać usługi w chmurze. Latem ruszy portal Brother Online, który umożliwi przechowywanie i udostępnianie dokumentów, oraz połączenia wideokonferencyjne.

 


  • Kluczowe w nowej ofercie firmy jest rozwiązanie do pracy grupowej, łączące różne kanały komunikacji i umożliwiające użytkownikom prowadzenie pracy grupowej w formie wideokonferencji. Rozwiązanie do komunikacji wideo zostały oparte na usłudze „w chmurze” - OmniJoin. Użytkownicy będą mogli nie tylko prowadzić rozmowy, lecz także nagrywać je i wymieniać dokumenty. Odbiorcami mają być przede wszystkim małe i średnie firmy. Rozwiązanie będzie oferowane w modelu SaaS, a sprzedażbędzie realizowana przez Internet. Użytkownik będzie mógł z niego korzystać z poziomu przeglądarki internetowej. Produkt ten w ciągu kilku najbliższych miesięcy powinien pojawić się w Polsce.

  • Kolejną nowością jest AirScouter, futurystyczne urządzenie wykorzystujące koncepcję rozszerzonej rzeczywistości. AirScouter ma służyć do przekazywania na odległość instrukcji, oraz ułatwiać montaż skomplikowanych elementów. Użytkownik zakłada na głowę specjalne okulary, które przed jednym okiem zawierają półprzezroczysty wyświetlacz, wyświetlający schematy pokazujące jak zmontować element. Dzięki wbudowanej kamerze urządzenie umożliwia zdalne przekazywanie obrazu, co pozwala zdalne przekazywanie instrukcji.

 

Firma Brother w swej historii wielokrotnie udowodniła zdolność znakomitego wyczucia rynku, umiejętnie wykorzystując rosnący popyt w różnych kategoriach sprzętu (kalkulatory, maszyny do szycia).  Tym razem Brother stawia na na rosnący popyt w segmencie pracy grupowej i wideokonferencji. Biorąc pod uwagę badania IDC, które przewidują dwukrotny wzrost sprzedaży systemów do wideokonferencji w małych i średnich europejskich firmach w ciągu najbliższych 5 lat, coś może być „na rzeczy”.Czytaj także

Mobilne skanery od Brothera

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 00:00
Firma Brother wprowadza na rynek dwa modele przenośnych skanerów: jednostronny DS-600 i dwustronny DS-700D. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom, wykonanie wysokiej jakości skanu dokumentów - od wizytówek po faktury - możliwe jest w dowolnym miejscu.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

HP liderem na rynku urządzeń drukujących

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 00:00
W 2011 r. pod względem wartości HP sprzedało w Polsce dwukrotnie więcej drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych niż kolejne firmy w zestawieniu. Według danych IDC w minionym roku HP zdobyło w ujęciu ilościowym 41 proc. udziałów w rynku, a w ujęciu wartościowym 27 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa oferta druku i przetwarzania obrazów

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2012 00:00
HP wprowadza nowe produkty do druku i przetwarzania obrazu, jak również usługi i rozwiązania z udoskonalonymi narzędziami zwiększającymi produktywność, rozwiązania zabezpieczające obieg dokumentów, a także urządzenia mobilne, które pozwalają firmom każdej wielkości bezpieczniej i łatwiej utrwalać, łączyć i przekazywać informacje. Nowa oferta HP obejmuje drukarki (m.in. HP OfficeJet i LaserJet), skanery oraz usługę HP Digital WorkFlow Integration Services.
rozwiń zwiń