Nowe Technologie

Dell Inspiron dla edukacji

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2012 00:00
Nowe laptopy są skierowane do rynku edukacyjnego. Jak zapowiada producent, urządzenia odpowiadają na specyficzne potrzeby uczniów i studentów. Wszystkie przedstawione przez Dell laptopy Inspiron wyposażone są w procesory Intel 3. generacji (Ivy Bridge), system operacyjny Microsoft Windows 7 Home Premium i będą uczestniczyły w programie aktualizacji do najnowszego systemu Microsoft Windows 8.
Dell
Dell

 

Nowa rodzina laptopów Inspiron otrzymała nowy wygląd, a jednym z nowych elementów są zaokrąglone krawędzie. Dodatkowo Dell współpracował z Waves oraz Skullcandy, aby dostarczyć użytkownikom bogatego dźwięku. Laptopy wyposażone są także w technologię Waves MaxxAudio, która oferuje studyjnej jakości dźwięk podczas oglądania filmów i słuchania muzyki bez konieczności podłączania zewnętrznych głośników.  Inspiron 14z oraz Inspiron R Special Edition mają dodatkowo wbudowane głośniki sygnowane przez Skullcandy.

 

Inspiron 14z

 

Dostępny od lipca tego roku, jest pierwszym w rodzinie Inspiron komputerem z kategorii Ultrabook. Inspiron 14z to idealny prezent na zakończenie studiów, dzięki mobilnej konstrukcji i dużej wydajności. Wykorzystuje technologie Intel Rapid Start Technology dla szybkiego startu i wychodzenia z trybu uśpienia i pozwala na 7 godzin pracy na wbudowanej baterii. Dzięki wykończeniu z polerowanego aluminium w dwóch kolorach (srebrny „Moon Silver” lub czerwony „Fire Red”), Inspiron 14z jest solidnym, dobrze wyposażonym Ultrabookiem w przystępnej cenie. Ważący od 1.87 kg i mierzący 21 mm w najgrubszym miejscu, jest łatwy w przenoszeniu w plecaku lub torbie.

 

Inspiron 15R oraz 17R

 

Inspiron 15R oraz Inspiron 17R to eleganckie, wyposażone przydatne funkcje laptopy do codziennej pracy. Ekrany HD, bogaty dźwięk dzięki technologii Waves MaxxAudio 3, a także wiele opcji łączności i duży wybór procesorów, pamięci i dysków twardych, czynią je wielozadaniowymi komputerami dla całej rodziny. Opcjonalne kolorowe obudowy SWITCH pozwalają na proste dostosowanie wyglądu komputera do swoich upodobań.

 

Inspiron R Special Edition

 

Nowe laptopy Inspiron Special Edition oferują dużą wydajność i funkcje z segmentu premium dla wyjątkowych doznań podczas korzystania z multimediów, które wcześniej nie były dostępne w tej serii. Inspiron 15R Special Edition oraz 17R Special Edition pozwalają cieszyć bogatym dźwiękiem dzięki technologii Waves MaxxAudio 4 i głośnikom od Skullcandy, a także dedykowanej karcie graficznej AMD (Inspiron 15R Special Edition) i NVIDIA (Inspiron 17R Special Edition).

 


  • Nowe laptopy Inspiron R Special Edition mają obudowę z solidnego, eleganckiego aluminium w czarnym kolorze (Stealth Black), ekrany HD w standardzie, a także opcjonalne napędy Blu-ray. Inspiron 17R Special Edition jest także dostępny z opcjonalnym, superjasnym ekranem Full HD (400 nit), ekranem z matową powłoką lub matrycą Full HD 3D. Komputery mają podświetlaną klawiaturę oraz opcjonalny dysk mSATA SSD z technologią Intel Rapid Start dla szybkiego startu systemu i wychodzenia z trybu uśpienia.

 

Ceny

 


  • Inspiron 15R: Dostępny w cenie od 2599 PLN

  • Inspiron 17R: Dostępny w cenie od 2699 PLN

  • Inspiron 15R Special Edition: Dostępny w cenie od 2999 PLN

  • Inspiron 17R Special Edition: Dostępny w cenie od 3599 PLN

  • Inspiron 14z: Dostępny w cenie od 2999 PLNCzytaj także

Urodziny laptopa

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2010 13:57
Historia przenośnego komputera.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ultrabook DELL XPS 13: bardzo lekki i bardzo drogi

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2012 23:00
Dell XPS 13 - długo wyczekiwany i nagradzany ultrabook, doceniany za wyjątkowe wykonanie, przemyślany projekt i solidność - jest już dostępny w sprzedaży w Polsce. Przedstawiciel Dell w segmencie ultrabooków cieszył się z dużym zainteresowaniem już od momentu zaprezentowania go na targach Consumer Electronic Show w Las Vegas - głównie dzięki wydajności, długiemu czasowi pracy na baterii oraz technologiom Intel Rapid Start oraz Smart Connect Technology.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Laptopy w T-Mobile z pakietem Norton 360

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 00:00
W T-Mobile oprogramowanie Norton 360, zapewniające kompleksową ochronę komputera, danych oraz prywatności użytkowników, będzie bezpłatnie dodawane do zakupionych laptopów oraz ultrabooków.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiera w Polsce: Lenovo G580 z Ivy Bridge

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 00:00
Zapowiedziane przez Lenovo na 10 maja 2012 rozpoczęcie sprzedaży w Polsce modelu G580 jest jedną z najważniejszych premier w tym sektorze. Urządzenie ma matrycę 15,6 cala oraz niezwykle mocną konfigurację opartą o procesory trzeciej generacji Intel Core i7 z technologią Ivy Bridge.
rozwiń zwiń