X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Brother QL-710W i QL720NW

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2012 00:00
Nowe drukarki etykiet QL-710W i QL720NW zostały przygotowane z myślą o szerokich zastosowaniach w biurach, magazynach, placówkach medycznych czy urzędach administracji publicznej. Urządzenia posiadają bogate funkcje sieciowe, dlatego też możliwe jest ich wykorzystanie w dużych grupach roboczych.
Brother QL-710W i QL720NW
Foto: Glow Images/East News

 

Za pomocą nowych urządzeń Brother serii QL oznakowanie dużej ilości kopert, nośników CD/DVD, identyfikatorów, materiałów biurowych czy środków trwałych staje się proste, szybkie, wygodne i trwałe.

 

Małe urządzenie – duże możliwości

 

QL-710W i QL-720NW to lekkie (1,20 kg) drukarki etykiet, zapewniające prędkości wydruku na poziomie 93 etykiet na minutę (150 mm na sekundę). Urządzenia pozwalają na wydruk etykiet o minimalnej długości 12,7 mm oraz o maksymalnej długości 1 m. Rozdzielczość druku wynosi 300 x 600 dpi co sprawia, że etykiety są czytelne i przejrzyste. Dzięki zamontowanej w urządzeniu automatycznej gilotynce, nie ma problemu z dzieleniem etykiet czy ich nierównym wycięciem.

 

Drukowanie w sieci

 

Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi (QL-710W i QL720NW) lub możliwości podłączenia do sieci LAN ( tylko QL-720NW) urządzenia mogą pracować w sieci firmowej. Konfiguracja urządzeń z siecią firmową jest możliwa dzięki sprawdzonemu rozwiązaniu – oprogramowaniu BR Admin Light. W ramach jednej sieci można podłączyć do 50 drukarek, co pozwala na zarządzanie wydrukami etykiet np. w rozproszonych placówkach handlowych. Przy większych wydrukach biurowych możliwy jest rozdział wydruków na poszczególne urządzenia, co znacznie skraca czas drukowania. Urządzenia QL-710W i QL-720NW są wyposażone w oprogramowanie P-Touch Editor Lite LAN, dzięki któremu możliwe jest tworzenie i drukowanie etykiet. Oprogramowanie nie wymaga instalacji na każdym komputerze - wystarczy zainstalować drukarkę w sieci firmowej, a następnie skopiować program z folderu sieciowego na komputery podłączone do sieci. Program posiada 4 wielkości i 4 style czcionek oraz 10 rodzajów ramek, co pozwala na dostosowanie każdej etykiety do indywidualnych wymagań użytkownika.

 

Pełen potencjał dzięki dedykowanemu oprogramowaniu

 

Do drukarki dołączone jest również oprogramowanie P-touch Editor 5.0, które pozwala w pełni wykorzystać możliwości QL-710W i QL-720NW. Program obsługuje wszystkie najpopularniejsze protokoły kodów kreskowych, posiada 17 rodzajów czcionek występujących w 11 stylach, a także 126 rodzajów ramek. Program umożliwia również import z popularnych typów baz danych oraz oprogramowania Microsoft Office. P-touch Editor 5.0 pozwala również na tworzenie etykiety z motywami graficznymi (obsługa najpopularniejszych formatów), clipartami czy zrzutami z ekranu. Funkcją, która ułatwia pracę i eliminuje niepotrzebne wydruki jest automatyczne wykrywanie rozmiaru etykiety zainstalowanej w drukarce.

 


  • Absolutną nowością w drukarkach etykiet firmy Brother jest możliwość korzystania z nich za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Aplikacja Brother iPrint & Label pozwala na projektowanie etykiet i wydawanie poleceń wydruku z tabletów i smartfonów działających w systemie operacyjnym iOS i Android. iPrint & Label umożliwia tworzenie etykiet adresowych bezpośrednio z książki adresowej smartfona/tabletu, czy też wydruk etykiety ze zdjęciem wykonanym i wykadrowanym za pomocą tego oprogramowania. Użytkownik może również skorzystać z jednego ze wzorów etykiet dostępnych w bibliotece etykiet dostarczonych na płycie wraz z drukarką.

 

Dodatkowe funkcje

 


  • Zestaw startowy zawiera dwie łatwo wymienialne rolki etykiet – 29mm x 90mm (100 etykiet) oraz 62mm (8 metrów)

  • Łatwe podłączenie urządzenia za pomocą USB 2.0

  • Możliwość druku w 28 językach (P-touch Editor Lite Lan), w tym oczywiście w języku polskim

  • Możliwość druku w trybie odbicia lustrzanego oraz druk w pionie

  • Możliwość druku na taśmach DK o rozmiarach 12/29/38/50/54/62 mm

  • Automatyczna gilotynka etykiet

 

Obsługa przesyłek

 

Wszystkie drukarki Brother serii QL mogą współpracować z programem SendSystem, rozwiązaniem ułatwiającym przygotowanie przesyłek w biurach, sekretariatach, urzędach, księgarniach czy hurtowniach. Dzięki funkcjom importu danych, program doskonale nadaje się także do wykorzystania w sklepach internetowych i dla sprzedawców na Allegro. Program umożliwia import danych o aukcjach i o kupujących z konta użytkownika Allegro, a następnie przygotowanie wysyłki. Program posiada obecnie moduły Poczty Polskiej, InPost i DPD, a w przyszłości zostanie poszerzony o kolejne firmy pocztowe i kurierskie. Implementację urządzeń Brother do programu SendSystem umożliwia łatwy wydruk etykiet adresowych z programu na drukarkach serii QL.

 

Urządzenie posiada trzy lata gwarancji. Szczegóły na www.brother.plCzytaj także

Brother poszerza horyzonty

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2012 00:00
Na konferencji w Berlinie firma Brother zaprezentowała swoje aktualne portfolio urządzeń drukujących, oraz plany na przyszłość związane z wejściem na nowe rynki. Obok nowych modeli drukarek, zaprezentowano AirScouter urządzenie wykorzystujące tzw. rozszerzoną rzeczywistość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brother HL-2135W dla małego biura

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 00:00
Firma Brother wprowadza do sprzedaży w Polsce monochromatyczną drukarkę laserową - HL-2135W. Wbudowany moduł Wi-Fi, niewielkie wymiary oraz duża wydajność przy bardzo dobrych parametrach druku to główne cechy, które sprawiają, że urządzenie idealnie pasuje zarówno do małego biura, jak i dla użytkownika domowego.
rozwiń zwiń