Nowe Technologie

Drukarki dla medycyny

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2012 06:45
Oki wprowadza do sprzedaży linię efektywnych kosztowo drukarek LED z wbudowanymi rozwiązaniami DICOM – stworzonych do obrazowania medycznego. Urządzenia są przeznaczone także do pracy w biurze.
Drukarki dla medycyny
Foto: Glow Images/East News

 

DICOM to podstawowy, międzynarodowy standard dla obsługi, przechowywania, druku i transmisji obrazowania medycznego oraz powiązanych z tym informacji. Serwer druku DICOM jest w pełni wbudowany w nowe drukarkach A3 i A4 firmy Oki, dlatego nie trzeba wymieniać oprogramowania, ani zaopatrywać się w dodatkowy sprzęt.

Instytucje medyczne nie muszą już dłużej polegać na kosztownym druku oferowanym przez specjalistyczne urządzenia. Medyczne obrazy takie jak zdjęcia rentgenowskie, medycyna nuklearna, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa i ultradźwięki mogą być drukowane na wielu urządzeniach w wysokiej jakości kolorze, do celów innych niż diagnostyczne, na przykład do zabrania przez pacjenta, lub konsultacji. Drukarki DICOM są oparte na szerokiej gamie wielokrotnie nagradzanych drukarek firmy Oki i produktów zapewniających klientom oszczędność czasu, pieniędzy i cennej powierzchni.

Małe firmy w służbie zdrowia

  • Firma Oki wykorzystuje swoje wieloletnie doświadczenie w dziedzinie technologii odwzorowania obrazu, aby projektować, rozwijać i produkować nową linię urządzeń przeznaczonych dla rynku służby zdrowia. Firma Oki razem z partnerami handlowymi będzie współpracować z głównymi dostawcami sprzętu medycznego aby dostarczyć wyjątkowych rozwiązań dla ich największych klientów ze służby zdrowia. Firma Oki Europe zamierza również poszerzyć swoją obecność w innych obszarach tego kluczowego rynku, docierając do szpitali, klinik, dentystów i przychodni weterynaryjnych.
  • Nowa linia urządzeń DICOM zawiera cztery produkty: C610 DM i C711 DM to drukarki A4, natomiast C831 DM i C910 DM oferują również możliwość druku formatu A3. Każdy z tych produktów posiada wbudowany serwer druku DICOM i oferuje wydruk zarówno w kolorze jak i monochromatyczny.
  • Korzystanie z papieru oferuje o wiele więcej korzyści niż używanie tradycyjnej kliszy. Dla odbiorców takich jak oddziały radiologii, dystrybucja obrazów i inne koszty eksploatacji są dużo niższe. Papier jest nośnikiem o wiele bardziej przyjaznym środowisku, jest łatwy w przechowywaniu razem z innymi dokumentami pacjenta i może być o wiele łatwiej poddany adnotacji. W przeciwieństwie do kliszy, papier nie jest światłoczuły i nie ulega degradacji pod wpływem światła.

 autor: Informacja prasowa

Czytaj także

Szybki laser z automatycznym dupleksem

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2012 00:00
Urządzenie MFC-8520DN zostało wyposażone w szybką laserową drukarkę monochromatyczną, kopiarkę, faks i kolorowy skaner. Najważniejsze cechy urządzenia takie jak, wysoka prędkość druku wynosząca do 36 str./min, maksymalne obciążenie miesięczne do 50000 stron i 3 letnia gwarancja, sprawiają, że urządzenie idealnie wpasowuje się w potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowe HP LaserJet dla małych firm

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2012 00:00
Firma HP zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży dwóch nowych drukarek LaserJet, które zostały zaprojektowane z myślą o małych i średnich firmach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Systemy druku, które usprawniają pracę i ograniczają koszty

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2012 17:08
Dzięki nowym drukarkom i rozwiązaniom HP organizacje każdej wielkości mogą teraz zwiększyć produktywność, jednocześnie ograniczając złożoność środowiska druku.
rozwiń zwiń