X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Nowy firmware na EOS 7D

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2012 00:00
Nowa wersja oprogramowania oferuje wiele nowych funkcji m.in. większą liczbę zdjęć seryjnych w formacie RAW, funkcje edycji z poziomu aparatu, definiowane przez użytkownika ustawienia Auto ISO oraz wsparcie dla odbiornika GPS GP E2.
Nowy firmware na EOS 7D
Foto: Glow Images/East News

 

Dzięki zastosowaniu 18-megapikselowej matrycy APS-C, podwójnemu procesorowi „DIGIC 4” i zakresowi ISO sięgającemu 12800, EOS 7D pozwala fotografować w trybie ciągłym do 8 klatek na sekundę. Nowe oprogramowanie zapewnia wzmocnienie algorytmu zarządzania pamięcią zaczerpniętego z flagowej serii EOS-1. Dzięki temu, użytkownicy mogą korzystać z większej elastyczności, podczas fotografowania w trybie ciągłym z możliwością zapisu do 25 plików RAW lub 130 obrazów JPEG. W połączeniu z rozdzielczością 18MP i 14-bitowym przetwarzaniem obrazu, pozwoli to uchwyć bogate w detale chwile.

 

RAW

 

Gama nowo dodanych funkcji edycji umożliwia fotografom pełniejszą kontrolę nad ostatecznym kształtem zdjęć, dzięki temu, że proces post-produkcji rozpoczyna się jeszcze w aparacie. Fotografowie mogą teraz przetwarzać pliki RAW i poprawiać artefakty, takie jak iluminacja poboczna, zniekształcenia, aberracja chromatyczna. Dodatkowo, natychmiast po zrobieniu zdjęcia możliwa jest regulacja balansu bieli, ostrości i stylu zdjęcia (Picture Style), a także wielu innych parametrów. Zmodyfikowane obrazy zapisane zostaną jako nowe pliki JPEG. Co więcej, z poziomu aparatu można także zmieniać rozmiar JPEG-ów.

 

ISO

 

Nowe oprogramowanie lustrzanki EOS 7D rozszerza zakres możliwości zarówno podczas robienia zdjęć, jak i nagrywania materiałów wideo. Nowo dodana kontrola Auto ISO pozwala fotografom ustawić maksymalną czułość ISO w dowolnym punkcie między ISO 400 a 6400. Ponadto daje pełniejszą kontrolę nad ekspozycją, co pozwala fotografom dopasować maksymalną czułość ISO do własnych preferencji lub do wymogów konkretnych sytuacji.

 

AUDIO

 

Ulepszona funkcjonalność dźwięku w trybie filmowania zapewnia pełniejszą kontrolę podczas nagrywania. Użytkownicy mogą teraz uzupełnić nagrania Full HD (1920x1080p) o 16-bitowy cyfrowy dźwięk stereo rejestrowany z częstotliwością 48 kHz. Z kolei możliwość ręcznej kontroli dźwięku pozwala użytkownikom dokonać wyboru spośród 64 zdefiniowanych wcześniej poziomów. Cyfrowy wind-cut filter redukuje szumy związane z przepływem powietrza przy mikrofonie, dzięki czemu dźwięk jest czysty i wolny od zewnętrznych zakłóceń.

 

GPS

 

Firmware v2 daje także możliwość oznaczenia miejsca, w którym zostało zrobione zdjęcie z wykorzystaniem odbiornika GPS – GP-E2, najnowszej jednostki GPS zaproponowanej przez firmę Canon.

 


  • Firmware v2 będzie dostępny od sierpnia 2012.Zobacz więcej na temat: canon firma fotografia gps

Czytaj także

Canon EOS 60Da

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2012 00:00
Canon rozszerzył serię EOS prezentując model EOS 60Da lustrzankę cyfrową (DSLR) wysokiej rozdzielczości przeznaczoną do astrofotografii. Aparat EOS 60Da, który powstał na bazie modelu EOS 60D i zastępuje model EOS 20Da, może rejestrować bogate odcienie czerwieni, jakimi cechują się mgławice emisyjne, a zmodyfikowany filtr dolnoprzepustowy sprawia, że jest on bardziej czuły na fale świetlne o długości H-alfa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Canon PowerShot G1 X

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2012 00:00
Zaprezentowany nowy top-kompakt Canona ma za zadanie wywalczyć miejsce wśród tych, którzy nie chcą używać nawet najprostszych lustrzanek. Duża matryca CMOS, procesor DIGIC 5 i rejestrowanie filmów full HD to rewolucyjne podejście do kompaktowego aparatu fotograficznego.
rozwiń zwiń