Nowe Technologie

Senetic oferuje zapisy na Windows Server 2012

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2012 00:00
Czwartego września 2012 odbędzie się jedna z ważniejszych premier oprogramowania biznesowego. Do oficjalnej sprzedaży trafi Windows Server 2012, nowa wersja serwerowa systemu operacyjnego Microsoftu. Już teraz w firmie Senetic można zamówić najnowszą wersję popularnego systemu.
Senetic oferuje zapisy na Windows Server 2012

 

„Nowa odsłona aplikacji podąża za najnowszymi trendami teleinformatyki, koncentrując się na funkcjonalnościach związanych z wirtualizacją i budowaniem chmur prywatnych. Już dziś korzystając z naszej strony internetowej można zapoznać się z najnowszym „dzieckiem” Microsoftu”– informuje Rfael Białożyt Software Business Manager Senetic.

 

Niezbyt wyśrubowane minimalne wymagania sprzętowe (architektura x64, procesor 1,4GHz, RAM 512MB i 32GB wolnego miejsca na dysku) czynią z Windows Server 2012 atrakcyjną propozycję dla firmy każdej wielkości. Oprogramowanie zapewni funkcjonowanie zarówno międzynarodowej korporacji, jak i kilkuosobowej firmy rodzinnej.

 

Windows Server 2012 przynosi ze sobą zmiany w sposobie licencjonowania. Zamiast 12 edycji systemu poprzedniej wersji, Microsoft oferuje jedynie 4 warianty: Datacenter, Standard, Essentials i Foundation. Edycja Datacenter i Standard wymagają zakupu licencji CAL dla wszystkich użytkowników lub urządzeń nawiązujących połączenie do serwera. Edycje Essentials i Foundation nie wymagają zakupu licencji CAL ponieważ mają już wbudowane konta dla użytkowników. Edycje Standard oraz Datacenter oferują identyczną funkcjonalność. Jedyna różnica pomiędzy tymi edycjami, to liczba wirtualnych systemów, które można uruchomić w ramach posiadanej licencji.

 

„Nasi specjaliści pomogą w odpowiedzi na pytanie „Która edycja jest najlepszym rozwiązaniem dla Twojej firmy?, gdyż nie dla każdego jest to oczywiste. Warto wiedzieć, że przy podejmowaniu decyzji o zakupie oprogramowania serwerowego musimy określić liczbę wirtualnych instancji, które chcemy uruchomić w firmie. Dla scenariuszy, w których wymagana jest duża ilość wirtualnych systemów najlepszym rozwiązaniem będzie zakup edycji Datacenter, która posiada nieograniczone prawo wirtualizacji. Jeśli firma nie ma w planach złożonej wirtualizacji, to w zupełności wystarczy edycja Standard” – informuje Dominik Podgórski, Microsoft Product Manager Senetic.

 


  • W licencjonowaniu OPEN ceny kształtują się następująco. Za licencję serwerową w edycjach Standard oraz Datacenter zapłacimy odpowiednio 821,47 EURO netto oraz 4477,34 EURO netto. Ceny na licencje dostępowe (Windows Server CAL 2012 oraz Windows Remote Desktop Services CAL 2012) nie uległy zmianie w porównaniu do poprzedniej wersji systemu Windows Server 2008.

 

Więcej informacji na temat zamówień i cen Windows Server 2012 można znaleźć pod adresem internetowym: http://www.senetic.pl/promo/windows-server-2012/.Czytaj także

Microsoft Technology Summit 2012

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2012 00:00
Startuje rejestracja na tegoroczną edycję Microsoft Technology Summit. Jest to jedna z największych konferencji technologicznych organizowanych w Polsce. Od 20 sierpnia na stronie www.mtskonferencja.pl będzie otwarty formularz rejestracyjny. Tegoroczna edycja Microsoft Technology Summit odbędzie się 29 i 30 października w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Będzie to też pierwsza w Polsce prezentacja finalnej wersji najnowszego systemu operacyjnego Windows 8.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rewolucja przed premierą. Windows 8 wkracza do gry

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2012 09:20
Windows 8 - choć jeszcze nie jest w sprzedaży - już zaczyna zmieniać rynek. Producenci oferują teraz specjalne komputery zaprojektowane do współpracy z najmłodszym systemem operacyjnym firmy Microsoft.
rozwiń zwiń