Nowe Technologie

Nowe funkcje pakietu Creative Suite dla usługi Creative Cloud

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2012 00:00
Firma Adobe stworzyła nowy zestaw funkcji programu Illustrator dostępnych wyłącznie dla użytkowników usługi Creative Cloud. We wrześniu 2012 na platformie pojawią się również nowe funkcje oprogramowania Adobe Dreamweaver i premierowo rozwiązanie Digital Publishing Suite w wersji Single Edition.
Nowe funkcje pakietu Creative Suite dla usługi Creative Cloud
Foto: Glow Images/East News

 

Zgodnie z obietnicami firmy Adobe użytkownicy posiadający konta członkowskie Creative Cloud będą dysponować wcześniejszym dostępem do nowych narzędzi i funkcjonalności. Udostępnione właśnie nowe narzędzia wpłyną na poprawę produktywności grafików, projektantów i artystów, którzy potrzebują rozwiązań szybkich i bezbłędnych.

 

Nowe funkcje programu Adobe Illustrator obejmują następujące narzędzia:

 


  • Package Files — to długo wyczekiwana funkcja, dzięki której projektanci mogą automatycznie zebrać w jeden folder wszystkie pliki projektu wykorzystywane w programie Illustrator, w tym powiązane grafiki i czcionki, co znacznie usprawnia przekazywanie i udostępnianie projektów oraz eliminuje błędy.

  • Unembed Images — nowa funkcja, która umożliwia grafikom szybkie wydobywanie obrazów osadzonych w pliku programu Illustrator przez innych projektantów lub klientów, co pozwala zaoszczędzić czas w codziennej pracy.

  • Links Panel Enhancements — nowa funkcjonalność, znacznie przyspieszająca dostęp użytkowników do informacji dotyczących jakiejkolwiek grafiki umieszczonej w pliku programu Illustrator oraz monitorowanie danych tego typu. Jeszcze do niedawna, by upewnić się, że wszystkie osadzone grafiki spełniają niezbędne wymagania materiału końcowego, niezbędne było wykonanie wielu akcji — teraz można zrobić to sprawnie i szybko.

 

We wrześniu firma Adobe rozszerzy platformę Creative Cloud o rozwiązanie Digital Publishing Suite (w wersji Single Edition) do tworzenia treści na urządzenia Apple iPad. Kolejnym elementem dostępnym wyłącznie dla użytkowników usługi Creative Cloud będą nowe funkcje mające znaleźć się w rozwiązaniu Adobe Dreamweaver. W nadchodzących miesiącach firma chce udostępnić w ramach swojej platformy kolejne innowacje.

 

Usługa Adobe Creative Cloud, oferowana na zasadzie subskrypcji, to scentralizowane środowisko, które umożliwia przeglądanie, tworzenie, publikowanie i udostępnianie prace na różnych urządzeniach i komputerach oraz w Sieci. Jest oparta na oprogramowaniu Adobe Creative Suite 6, które zawiera innowacyjne narzędzia do projektowania, tworzenia stron internetowych, edycji wideo i cyfrowego przetwarzania obrazu.

 


  • Subskrypcja Adobe Creative Cloud jest dostępna w 36 krajach i w wielu językach. Cena miesięcznego abonamentu Creative Cloud dla użytkownika indywidualnego to €47,99  przy rocznym okresie subskrypcji lub €71,99  przy subskrypcji miesięcznej. Studenci mogą skorzystać ze specjalnych promocji. Więcej informacji zawiera strona www.adobe.com/go/creativecloud.

Czytaj także

Adobe Creative Suite 6 już dostępny

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2012 00:00
Adobe Systems poinformowała o wprowadzeniu na rynek pakietu CS6 obejmującego rozbudowane, nowe wersje takich produktów jak: Photoshop, InDesign, llustrator, Dreamweaver, Premiere Pro, After Effects czy Flash Professional. Subskrybowana usługa Adobe Creative Cloud, dla kreatywnych profesjonalistów na całym świecie, będzie dostępna od 11 maja 2012.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chmura daje bezpłatne i legalne oprogramowanie dla firmy

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012 00:00
Nowoczesny menedżer na pewno chętnie postawi na darmowe rozwiązania dostępne w ciągu sekund - bez konieczności angażowania pracy informatyków czy działów IT. Takie możliwości daje chmura, choć, jak się okazuje - nie każda. Grunt, by wybrany model posiadał gotowe instalatory aplikacji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Adobe Photoshop Lightroom 4 w chmurze

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2012 00:00
Lightroom to niezbędne narzędzie wspomagające obieg pracy przy obróbce fotografii cyfrowych. Ułatwia zarówno amatorom, jak i profesjonalnym fotografikom szybkie importowanie, udoskonalanie i prezentowanie zdjęć oraz zarządzanie nimi.
rozwiń zwiń