Nowe Technologie

Rozwiązania chmurowe wspomagające pracę mobilną

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 12:09
Citrix przedstawił rozwiązania, które mają zapewnić nowe, zaawansowane możliwości pracy w dowolnym miejscu i porze. Firma wspomaga pracę mobilną poprzez kompleksową ofertę rozwiązań chmurowych, które przyspieszają budowę, wdrażanie i kontrolę usług chmurowych oraz infrastruktury IT.
Rozwiązania chmurowe wspomagające pracę mobilną
Foto: Glow Images/East News

Rozwiązania Citrix to nie tylko moc obliczeniowa i pamięć masowa, ale i „motor napędowy” mobilnego stylu pracy, który dostarcza każdy typ aplikacji do dowolnego urządzenia, przez dowolną sieć, a jednocześnie wspiera nowe formy współpracy zespołowej, aby łączyć ludzi.

Mobilny styl pracy to nie tylko urządzenia, ale ludzie i zmiana natury pracy jako takiej. Ewolucja ta nasiliła się za sprawą konsumeryzacji IT oraz szybkiej popularyzacji mobilności i technologii chmurowych. W miarę, jak praca staje się bardziej złożona i nieprzewidywalna, ludzie potrzebują rozwiązań, które pomogą im działać szybciej i bardziej efektywnie. Zapowiedziane rozwiązania Citrix oferują nowe formy zwiększenia mobilności firm poprzez dostarczanie desktopów, aplikacji i danych jako usług z chmur prywatnych i publicznych.

 

  • Citrix XenDesktop® 7 dostarcza wirtualne aplikacje i desktopy Windows do dowolnego urządzenia mobilnego . Najnowsza wersja rozwiązania Citrix XenDesktop pomaga firmom zwiększyć mobilność aplikacji i desktopów Windows oraz dostarczać je jako usługę do dowolnego urządzenia przenośnego. Rozwiązanie XenDesktop 7 bazuje na nowej, chmurowej architekturze i jest proste we wdrożeniu, zarządzaniu i obsłudze za sprawą specjalnie zaprojektowanych, oszczędzających czas narzędzi instalacyjnych, konfiguracyjnych i automatyzacyjnych, które pozwalają działom IT łatwo dostarczać pojedyncze aplikacje lub całe desktopy. Nowe technologie HDX Mobile™ sprawiają, że każda aplikacja Windows funkcjonuje naturalnie na urządzeniach mobilnych, przez co praca mobilna staje się bardziej komfortowa.
  • Citrix XenMobile™ Enterprise redefiniuje mobilność korporacyjną. Citrix XenMobile Enterprise Edition łączy zarządzanie urządzeniami, aplikacjami i danymi, zunifikowany korporacyjny „sklep” z aplikacjami, aplikacje Worx Mobile™ oraz łatwo dostępne wsparcie na żywo w jedno rozwiązanie do dostarczania usług mobilnych dla firm. Aplikacje Worx Mobile to m.in. WorxMail do bezpiecznej obsługi poczty e-mail, kalendarza i kontaktów. WorxWeb do bezpiecznego przeglądania internetu oraz ShareFile™ do bezpiecznego udostępniania, synchronizacji i edycji dokumentów. Inne aplikacje mobilne obsługujące platformę Worx to GoToMeeting® do łatwych spotkań online, GoToMyPC® do bezpiecznego zdalnego dostępu do komputera PC lub Mac oraz Podio® do pracy zespołowej na dowolnym urządzeniu mobilnym. W nowym sklepie z aplikacjami mobilnymi do XenMobile ponad 60 czołowych firm będzie oferować aplikacje obsługujące platformę Worx, które rozszerzą jej możliwości.
  • Citrix ShareFile™ zapewnia bezpieczny mobilny dostęp do danych korporacyjnych. Rozwiązanie stanowi odpowiedź, jak zapewnić użytkownikom mobilny dostęp do danych, a jednocześnie umożliwić działowi IT zabezpieczenie danych korporacyjnych na dowolnym urządzeniu.

 autor: Robert Kamiński

Czytaj także

Chmurowy backup z T-Mobile

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2013 11:23
T-Mobile wprowadzi ofertę dla sektora małych firm. Zaoferuje im możliwość bezpiecznego przechowywania ważnych dla firm plików w chmurze obliczeniowej. Na razie dla urządzeń pracujących w systemie Android.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Praca zdalna uwarunkowana prawem

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2013 11:43
Często nie znamy osobiście przedstawiciela firmy, dla której wykonujemy zlecenie a także nie mamy czasu ani konieczności fizycznego przebywania w miejscu, gdzie ogniskuje się proces pracy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Telechmura w MŚP dlaczego warto jej zaufać?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2013 10:02
Kontakt z klientami, kontrahentami czy partnerami biznesowymi to tylko wybrane obszary, których narażenie na szwank może sporo kosztować.
rozwiń zwiń
Czytaj także

CRM w rytmie małych i średnich

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2013 10:00
Wielkość firmy ma znaczenie – w odniesieniu do systemów CRM, przekonanych o tym było jeszcze niedawno wielu przedsiębiorców.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chmura w oczach managerów

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2013 11:05
Firma Oracle zaprezentowała dziś wyniki raportu zatytułowanego „Cloud for Business Managers: the Good, the Bad, and the Ugly” (Chmura w oczach menedżerów biznesowych: dobra, zła i brzydka), który dowodzi, że większość firm na całym świecie nie zintegrowała jeszcze odpowiednio aplikacji działających w chmurze we wszystkich swoich działach.
rozwiń zwiń