X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Globalne IT: 3,8 biliona dolarów

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 11:00
Według styczniowych analiz firmy Gartner globalne wydatki na IT sięgną w 2014 r. poziomu 3,8 biliona dolarów. To wzrost o 3,1% w stosunku do 2013 r. – znacznie wyższy, niż w ubiegłym roku (0,4%).
Globalne IT: 3,8 biliona dolarów

Szczególnie istotne wzrosty prognozowane są w zakresie wydatków na oprogramowanie dla firm (o 6,8% do poziomu 320 mld USD) i usługi informatyczne (4,5% do poziomu 963 mld USD). Jak podkreślają eksperci branżowi, liczby te związane są z rosnącym znaczeniem infrastruktury IT w życiu firm i zwiększającą się specjalizacją rozwiązań technologicznych ułatwiających pracę przedsiębiorstw.

Trwająca od kilku lat ekspansja nowoczesnych technologii w biznesie odzwierciedla się w rosnącej popularności nie tylko tradycyjnej infrastruktury, ale także przyszłościowych dziedzin IT. Należą do nich m.in. wirtualizacja, cloud computing, zarządzanie Big Data, obsługa technologii mobilnych czy wykorzystanie potencjału sieci społecznościowych. Przekłada się to na rozwój potentatów rynku informatycznego.

  • Według rankingu Interbrand’s Global Brands 2013, w TOP 10 rankingu najbardziej wartościowych światowych marek znalazło się aż 6 przedsiębiorstw oferujących usługi IT - Apple, Google, IBM, Microsoft, Samsung i Intel.

Outsourcing

Wydatki na usługi informatyczne wrosną w tym roku o 4,5%, do poziomu 963 mld USD. Wiąże się to z rosnącymi potrzebami przedsiębiorstw w zakresie m.in. zarządzania zbiorami cyfrowych danych, wyposażenia w nowoczesny sprzęt i oprogramowanie.

Dowodem na rosnące znaczenie usług informatycznych jest coraz mocniejsza pozycja firm z sektora ITO (IT outsourcing) – zewnętrznych podmiotów przejmujących od swoich klientów zadania związane z IT.

  • Według analiz Savvis, obecnie odpowiadają one za obsługę trzeciej części globalnej infrastruktury informatycznej (35 %), ale już w przyszłym roku ma to być 46 %.
  • W 2018 r. udział ten wzrośnie do 69%. Firmy z branży ITO zajmują się m.in. obsługą platform IT czy też projektowaniem rozwiązań online i mobilnych. Na przykład, polskim centrom ITO zaufały m.in. wiodące globalne banki inwestycyjne.

Pojedynek na jakość

Wzrost środków przeznaczanych globalnie na usługi IT otwiera duże szanse rozwojowe dla firm informatycznych, ale stawia również przed nimi liczne wyzwania. Na znaczeniu zyskuje jakość usług i ich dostosowanie do potrzeb zleceniodawców. Rozwiązania IT coraz częściej stają się bowiem narzędziami mającymi wiodący wpływ na opinie konsumentów na temat poszczególnych marek.

Informatyka rządzi

Coraz większy wpływ procesów informatycznych na wyniki przedsiębiorstw odzwierciedla się w rosnącej roli menedżerów ds. IT w procesach decyzyjnych firm. Według badań Accenture „High Performers in IT: Defined by Digital”szefowie IT coraz częściej uczestniczą aktywnie w budowaniu strategii całej firmy.

Oprogramowanie – rywalizacja i skuteczność

Istotnym elementem rywalizacji na skuteczność i jakość usług jest dziś wykorzystywane przez firmy oprogramowanie. Według prognoz Gartnera, wydatki w tym segmencie IT odnotują w tym roku najwyższy wzrost - o blisko 7%, do poziomu 320 mld USD. Oprócz zmiany ilościowej, wśród liderów zmian coraz częściej obserwowana jest także transformacja jakościowa. Przewagę konkurencyjną zyskują podmioty inwestujące w wyspecjalizowane oprogramowanie, dedykowane realizacji poszczególnych zadań.

  • Znaczenie wyspecjalizowanych rozwiązań jest szczególnie istotne w branży sprzedażowej. Według badań Varicent i Workforce Management, 75% firm zatrudniających od 1 do 2,5 tys. pracowników wciąż korzysta z tradycyjnych arkuszy kalkulacyjnych, z czego aż 90% podkreśla swoje niezadowolenie z tego typu rozwiązań. Tymczasem tzw. systemy ICM/SPM, optymalizujące proces naliczania prowizji, a tym samym zwiększające motywację zespołów sprzedażowych, dostarczają ich użytkownikom m.in. ok. 5-6 godzin więcej efektywnej pracy sprzedawców tygodniowo, oraz skracają okres dystrybucji wypłat z kilku tygodni do kilku dni.autor: Jan Petersen/Linkleaders

Czytaj także

Kto ma najlepsze struktury zaufane ICT?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2013 10:27
EMC Corporation zaprezentowała wyniki niezależnego badania, które przedstawiło nowe dane dotyczące strategii i infrastruktur informatycznych wdrażanych przez przedsiębiorstwa i organizacje rządowe na całym świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Narzędzia IT mogą być dwa razy bardziej efektywne

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2013 11:45
Według nowego raportu Accenture „High Performers in IT: Defined by Digital”, obniżanie kosztów IT, zwiększanie wydajności i usprawnianie procesów nie są już najlepszą receptą na sukces.
rozwiń zwiń