Nowe Technologie

Migracja do BYOD dla firm

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2013 12:03
Alcatel-Lucent poinformował o nowym pakiecie rozwiązań, które ułatwiają przedsiębiorstwom przejście na przetwarzanie w chmurze i stosowanie bardziej ekonomicznych modeli biznesowych przy wprowadzaniu usług komunikacyjnych dla pracowników w coraz większym stopniu mobilnych i wykorzystujących różnorodne aplikacje.
Migracja do BYOD dla firm
Foto: Glow Images/East News
Technika chmury obliczeniowej umożliwia firmom integrację bezpiecznej, zaawansowanej komunikacji oraz funkcji współpracy, co zwiększa wydajność pracowników i korzyści ekonomiczne. W związku z tym Alcatel-Lucent wprowadza swój trzeci pakiet rozwiązań oparty na nowatorskiej architekturze OpenTouch dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw – OpenTouch™ Suite for Cloud. Umożliwi to przedsiębiorstwom zaspokojenie dużego zapotrzebowania na usługi telekomunikacyjne w środowisku biznesowym, w którym rosnącego znaczenia nabierają smartfony i tablety oraz trend BYOD  (Bring Your Own Device). 
 
Nowa oferta obejmuje trzy różne rozwiązania:
  • Enterprise Cloud (chmura dla przedsiębiorstw),
  • Office Cloud (chmura dla biur) i
  • Personal Cloud (chmura osobista).

Pierwsze z nich, OpenTouch Enterprise Cloud, dostępne już dziś, pozwala operatorom, integratorom systemów i partnerom handlowym na oferowanie ujednoliconej komunikacji jako usługi (Unified Communication as a Service — UCaaS) umożliwiającej  pracownikom współpracę on-line. Rozwiązanie OpenTouch Enterprise Cloud łączy w sobie bogate możliwości prowadzenia konwersacji multimedialnych realizowane za pośrednictwem architektury  OpenTouch ze sprawdzonymi rozwiązaniami na bazie Alcatel-Lucent OmniPCX Enterprise, w tym telefonią, wideokonferencjami, komunikatorem, funkcją obecności i konferencjami oraz współpracą przez Internet. Pozwala to na bezproblemową współpracę za pośrednictwem chmury.

Jest to pakiet oprogramowania działający niezależnie od konkretnego sprzętu, w pełni zwirtualizowany, co ułatwia wdrażanie i dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Jego architektura umożliwia wdrożenie całkowicie w chmurze lub jako nakładki na dotychczasową infrastrukturę telefoniczną w obiekcie klienta, przy minimalnych zakłóceniach w działaniu. 

 
Pierwszymi trzema partnerami strategicznymi Alcatela-Lucenta przy wdrażaniu rozwiązania OpenTouch Enterprise Cloud są firmy Icon Voice Networks, LLC w Stanach Zjednoczonych, Switch Communications w Wielkiej Brytanii i UXC Connect w Australii. Dostarczą one swoim klientom nowatorskie, ekonomiczne i bezpieczne rozwiązania, które umożliwią współpracę z użyciem dowolnych urządzeń. Na podstawie innowacyjnej, lecz elastycznej licencji na oprogramowanie, dającej prawo do użytkowania (RTU — right-to-use), partnerzy firmy Alcatel-Lucent Enterprise mogą oferować rozwiązanie OpenTouch Enterprise Cloud w ramach elastycznego modelu SaaS (oprogramowanie jako usługa), co umożliwia współpracę w przedsiębiorstwie i poza nim z wykorzystaniem różnych urządzeń użytkowników. 
 
 
 
 autor: Informacja prasowa

Czytaj także

Onet dostawcą chmury dla średnich i dużych firm

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2013 01:00
W Onet Cloud będą świadczone usługi skierowane głównie do średnich i dużych przedsiębiorstw, chcących obniżyć koszty oraz zwiększyć elastyczność procesów IT. Rozwiązanie zostanie udostępnione klientom Onetu w marcu 2013. Dostawcą technologii jest IBM.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mobilna chmura hybrydowa

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2013 11:26
Wg IBM mobilność w połączeniu z big data wymuszają zmianę w podejściu do chmury. Rozwiązania klasyczne ustępują architekturze open standard aby umożliwić firmom bycie konkurencyjnymi, zwiększenie bezpieczeństwa oraz ułatwienie wykorzystania danych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Firma daje wirtualny desktop z chmury

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2013 06:12
NVIDIA poinformowała, że po raz pierwszy, przedsiębiorstwa mogą udostępniać pracownikom wirtualne pulpity akcelerowane przez procesory graficzne oraz profesjonalne aplikacje graficzne bezpośrednio z platform chmury – do każdego urządzenia, w dowolnym momencie i do dowolnego miejsca.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mobilność w dużej firmie to iOS

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2013 16:52
Wg raportu Citrix Enterprise Mobility Cloud, mimo szybkiego wzrostu liczby urządzeń z systemem Google Android w Europie, Apple iOS nadal ma dominującą pozycję na światowym rynku mobilnym. iOS jest również preferowaną platformą m.in. w takich branżach jak handel detaliczny czy gastronomia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowe narzędzie HP dla UC

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2013 14:37
Obecnie na skutek trendu mobilności zasoby ludzkie w organizacji są rozproszone, w wyniku czego wyzwaniem dla firm staje się integracja istniejących narzędzi takich jak: komunikacja głosowa, wideo, czy chat.
rozwiń zwiń