X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Internet Wszechrzeczy motorem rozwoju gospodarczego

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2013 08:42
Według najnowszych badań Cisco Internet of Everything Value Index, rosnąca popularność Internetu Wszechrzeczy (Internet of Everything - IoE) umożliwia firmom zwiększenie efektywności operacyjnej, poprawę jakości obsługi klientów, lepszą współpracę oraz większą innowacyjność.
Internet Wszechrzeczy motorem rozwoju gospodarczego
33 procent ankietowanych liderów biznesowych i IT z całego świata uznało, że światowy rynek pracy wzrośnie dzięki Internetowi Wszechrzeczy, zaś 47 procent spodziewa się wzrostu płac, który ma być efektem pojawienia się nowych zawodów wymagających wysoko wykwalifikowanego personelu.
  • Badanie przeprowadzone wśród 7,500 liderów biznesowych i IT z 12 państw pokazuje, że firmy, które inwestują w sieci umożliwiające połączenie i interakcję pomiędzy przedmiotami, danymi, procesami czy ludźmi są znacznie efektywniejsze oraz oferują nowe możliwości swoim klientom, co pozwoli im na wygenerowanie największych zysków, szacowanych na 613 miliardów dolarów w roku 2013. 
  • Internet Wszechrzeczy to sieć łącząca ludzi, procesy, dane i przedmioty, generujaca pewną nową wartość. Kolejne etapów rozwoju technologicznego, w tym Internet Przedmiotów (Internet of Things), mobilna rewolucja, cloud computing i rosnące znaczenie Big Data, uzupełniając się, pozwalają na korzystanie z możliwości jakie daje Internet Wszechrzeczy (IoE).
  • Pierwsze tego rodzaju badanie pokazuje, że największa wartość wygenerowana przez IoE w 2013 roku związana będzie z łańcuchem dostaw (158,8 miliarda USD) oraz z rozszerzeniem usług dla klientów (145,3 miliarda USD). Ponadto, ankietowani uznali przyspieszenie tempa innowacji, zaspokojenie potrzeb klientów związanych z nowymi sposobami interakcji oraz konieczność automatyzacji procesów biznesowych za czynniki napędzające rozwój Internetu Wszechrzeczy.
Badanie obejmujące 12 krajów generujących w sumie 70 procent światowego produktu krajowego brutto zostało przeprowadzone przez Cisco Consulting Services Research & Economics Practice, przy wsparciu Centrum Cyfrowego Biznesu działającego w ramach MIT (Massachusetts Institute of Technology). 
 
Analiza opiera się na badaniach, które na początku roku zostały przeprowadzone na zlecenie Cisco, według których kwota możliwa do uzyskania z tytułu zwiększenia efektywności operacyjnej i jakości obsługi klienta wynikająca z wykorzystania możliwości stwarzanych przez Internet Wszechrzeczy wyniesie około 14,4 biliona dolarów w ciągu najbliższych dziesięciu lat.
 
Aby zmaksymalizować korzyści, firmy powinny skupić się na odpowiednich możliwościach oferowanych przez IoE, kluczowych dla danej branży:
  • Produkcja i przemysł: wielowymiarowa analiza danych w czasie rzeczywistym; współpraca i komuniacja za pośrednictwem wideo; zdalny monitoring zasobów fizycznych.
  • Energetyka: integracja danych z czujników; możliwość lokalizacji ekspertów; analiza predykcyjna.
  • Sprzedaż detaliczna: wizualizacja danych i analizy predykcyjne; BYOD i interakcja z klientami; płatności mobilne i zdalny monitoring zachowań konsumenckich
Firmy z sektora przemysłowego i usługowego mają największy potencjał jeśli chodzi o generowanie zysków dzięki możliwościom oferowanym przez IoE. Jednak najlepsze wyniki w 2013 roku, związane z wykorzystaniem IoE, uzyskują firmy z sektora zaawansowanych technologii, telekomunikacyjnego oraz finansowego.
 
W 2013 roku największy wpływ na wartość rynku IoE będą miały: łańcuchy dostaw (158,8 miliardów dol.) i doświadczenia klientów (145,3 miliardów dol.). 
 
Analiza zysków generowanych przez IoE pokazuje, że nie zawsze wielkość firmy jest równoznaczna z największym dochodem. Na sukces w wykorzystaniu IoE wpływa przede wszystkim strategia firmy, a nie jej wielkość czy siła finansowa. Liderzy biznesowi z całego świata wierzą, że IoE pomoże poprawić bezpieczeństwo informacji. Połowa ankietowanych odpowiedziała, że IoE zapewni lepsze bezpieczeństwo, 26 procent badanych uznało, że poziom zabezpieczeń nie ulegnie zmianie.
 
 
 autor: Jan Petersen

Czytaj także

Internet rzeczy a bezpieczeństwo sieci korporacyjnej

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2013 00:00
Kilka dni temu portal NetworkWorld.com opublikował listę 25 najdziwniejszych rzeczy łączących się z Internetem. Znalazła się na niej m.in. psia obroża oraz dziecięca pieluszka wysyłająca rodzicom wiadomości sms.
rozwiń zwiń