Nowe Technologie

Bądź kreatywny wygraj konkurs Intela

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2013 13:06
Program Intel Business Challenge Europe 2013 ciągle prowadzi nabór do konkursu na innowacyjność. W konkursie tym można zgłaszać inteligentne technologie, interaktywne aplikacje mobilne i internetowe. Pierwszy etap kończy się 22 lutego 2013.
Bądź kreatywny wygraj konkurs Intela
Foto: Glow Images/East News

 

Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się na stronie projektu  www.intelchallenge.eu i przesłać abstrakt – kilkustronicowy opis swojego pomysłu. Na zwycięzców konkursu czeka intensywny program mentoringowy oraz europejskie finały w Dublinie i światowe w Krzemowej Dolinie.Konkurs przeznaczony jest dla studentów bądź niedawnych absolwentów (do 4 lat po ukończeniu studiów) w wieku od 18 do 34 lat.

Poszukiwane są innowacyjne produkty, inteligentne technologie oraz interaktywne aplikacje mobilne i internetowe w obszarach takich jak: medycyna, energia, ludzie i społeczeństwo, biotechnologia oraz nanotechnologia.

Konkurs został podzielony na trzy etapy:

  • W pierwszym etapie, trwającym do 22 lutego br. uczestnicy rejestrują się na stronie internetowej projektu www.intelchallenge.eu, gdzie zamieszczają skrócone opisy projektów (abstrakty);
  • Do drugiego etapu wybieranych jest 200 najlepszych pomysłów z całej Europy, których autorzy poproszeni będą o przygotowanie biznes planów oraz krótkiego materiału wideo (tzw. elevator pitch). Międzynarodowe Jury wybierze 24 prace finałowe;
  • Trzeci etap to Finał Intel Business Challenge Europe, który odbędzie się w dniach 17-20 czerwca 2013 r. w Dublinie.

Finał EU w Irlandii oraz w U.S.A.

Tegoroczny Europejski finał konkursu zaplanowany został jako oficjalne wydarzenie towarzyszące EuroNanoForum 2013. ENF 2013 to oficjalne wydarzenie organizowane w ramach irlandzkiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Konferencja, która zgromadzi ponad 100 uczestników organizowana jest wspólnie przez Enterprise Ireland i Spinverse pod patronatem Komisji Europejskiej, Dyrekcji ds. Badań Naukowych i Innowacji. Tegoroczna edycja konferencji skupia się na komercjalizacji w obszarze nanotechnologii.

Aby ułatwić młodym przedsiębiorcom przygotowanie dokumentów konkursowych organizatorzy oferują im pomoc - profesjonalne narzędzia, jak ścieżka e-learningowa czy wideo konsultacje z międzynarodową grupą ekspertów.

Do trzeciego, finałowego etapu konkursu zakwalifikują się 24 najlepsze projekty, których autorzy zaproszeni zostaną na Europejskie finały w Dublinie. Tam, dzięki kolejnym sesjom mentoringowym z praktykami biznesu i naukowcami, przygotują się do obrony pomysłu przed międzynarodowym jury. Pięć zwycięskich zespołów wyjedzie do Krzemowej Doliny w Kalifornii na światowe finały Intel Global Challenge w październiku 2013 r.autor: Cezary Tchorek-Helm

Czytaj także

Research at Intel: nowe spojrzenie na przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2012 00:00
Podczas 10. edycji imprezy Research at Intel pokazano ponad 20 innowacyjnych projektów badawczych, które przyczynią się do kształtowania przyszłości technologii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Intel przedstawia strategię nowej generacji centrów danych

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 00:00
Podczas zakończonego IDF Diane Bryant, wiceprezes Intel Corporation i dyrektor generalny Datacenter and Connected Systems Group nakreśliła strategię Intela, która zakłada uwzględnianie potrzeb klientów, współpracę z ekosystemem i dostarczanie innowacyjnych technologii, od systemów obliczeniowych do infrastruktury. Są to elementy, które umożliwią stworzenie centrów danych i usług nowej generacji.
rozwiń zwiń