Marsz kibiców z Rosji. Doszło do przepychanek

IAR
Martin Ruszkiewicz 12.06.2012
Rosyjscy kibice idą wiaduktem Mostu Poniatowskiego w Warszawie w kierunku Stadionu Narodowego
Rosyjscy kibice idą wiaduktem Mostu Poniatowskiego w Warszawie w kierunku Stadionu Narodowego, foto: PAP/Grzegorz Jakubowski

Kibice z Rosji zebrali się w okolicach Muzeum Narodowego i w zorganizowanej grupie przejdą mostem Poniatowskiego na stadion.

Mistrzostwa Euro 2012 w Polskim Radiu>>>

Wśród kibiców panuje atmosfera piłkarskiego święta. "Naprzód Rosja", "Rosja mistrzowie"- słychać skandowane okrzyki.

Przed wymarszem w pobliżu zgromadziła się kilkusetosobowa grupa polskich kibiców, którzy na śpiewy i okrzyki Rosjan reagowali własnymi okrzykami i skandowaniem: "Polska biało-czerwoni", "Polska do boju", "Biało-czerwone to barwy niezwyciężone"; wznoszono też nieprzychylne wobec Rosjan okrzyki. Policja oddzieliła kordonem obie grupy. Doszło do drobnych przepychanek z policją.

Rosyjscy kibice ruszyli lewą stroną Mostu Poniatowskiego, oddzieleni kordonem policji.

Wcześniej, bliżej centrum Warszawy, na rondzie de Gaulle'a, doszło do utarczek kibiców obu reprezentacji. Część z nich miała zamaskowane twarze; rzucano petardy.

Przejście Rosjan jest uzgodnione z władzami Warszawy. Przedstawiciele fanów z Rosji spotkali się m.in. z dyrektor biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewą Gawor, którą poinformowali, że przemarsz nie będzie miał podtekstu politycznego.

Rosyjscy fani piłki nożnej w piśmie do warszawskiego magistratu napisali, że "przemarsze kibiców rosyjskich są tradycją w czasie mistrzostw Europy". Mecz Polska-Rosja zbiega się również z obchodzonym 12 czerwca świętem narodowym Federacji Rosyjskiej - Świętem Niepodległości, nazywanym Dniem Rosji

Zobacz serwis Polskiego Radia na Euro 2012>>>

IAR, PAP, mr

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!