Uwaga kierowcy! Utrudnienia przed meczem Polska - Rosja

PAP
Martin Ruszkiewicz 12.06.2012
Polscy kibice pod Stadionem Narodowym w oczekiwaniu na mecz z Rosją w Grupie A Euro 2012
Polscy kibice pod Stadionem Narodowym w oczekiwaniu na mecz z Rosją w Grupie A Euro 2012, foto: PAP/Rafał Guz

W związku meczem Polska-Rosja, który zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym, w centrum Warszawy szykują się utrudnienia w ruchu.

Mistrzostwa Euro 2012 w Polskim Radiu>>>

Mecz rozpocznie się o godz. 20.45, jednak już o godz. 16 z ruchu kołowego wyłączona będzie północna jezdnia Al. Jerozolimskich, ul. Francuska na odcinku od ronda Waszyngtona do ul. Lipskiej; południowa jezdnia ciągu ulic Al. Jerozolimskie, al. Zieleniecka; ul. Wał Miedzeszyński i ul. Wybrzeże Szczecińskie i Saska Kępa.

Po meczu, w godzinach 22.15 - 00.30, nastąpi wyłączenie południowej jezdni ciągu ulic Al. Jerozolimskie - al. Poniatowskiego. Będzie ona dostępna dla wracających piechotą kibiców. Z ruchu autobusowego wyłączone będą także m.in. ul. Francuska, most Poniatowskiego, al. Zieleniecka.

Zobacz serwis Polskiego Radia na Euro 2012>>>

Linie autobusowe 102, 111, 117, 127, 128, 138, 146, 158, 166, 171, 175, 275, 507, 517, 520 i 521 zostaną skierowane na trasy objazdowe. Podczas wstrzymania ruchu tramwajowego po meczu w al. Zielenieckiej, od ronda Waszyngtona do ul. Targowej na trasy objazdowe zostaną skierowane m.in. linie tramwajowe 7, 8 i 22. Uruchomiona zostanie wówczas zastępcza linia autobusowa "Z" między pl. Zawiszy a pętlą Wiatraczna przez Most Łazienkowski.

W przypadku ewentualnego zamknięcia dla ruchu innych ulic np.: Krakowskiego Przedmieścia, Nowego Światu, most Świętokrzyskiego czy całkowitego zamknięcia Al. Jerozolimskich i mostu Poniatowskiego, trasy objazdowe ulegną zmianie.

Specjalne autobusy i tramwaje

Ok. godz. 16 zostaną uruchomione specjalne linie tramwajowe i autobusowe, którymi kibice dotrą na Stadion Narodowy. Tramwaje linii 77 będą kursować między pl. Narutowicza a pętlą Wiatraczna przez most Poniatowskiego. Specjalne linie autobusowe będą dowozić kibiców w okolice stadionu z parkingów Parkuj i Jedź na obrzeżach miasta. Parkingi będą czynne od godziny 10 w dniu meczu do godziny 10 dnia następnego. Za kolei cztery linie autobusowe SH dowiozą kibiców z parkingów P&R do najbliższych węzłów przesiadkowych.

Także dla fanów futbolu z warszawskiej Strefy Kibica przygotowano specjalne linie autobusowe oznaczone literą F. Cztery "eFki" (F22, F27, F31 i F90) w kierunku osiedla Ostrobramska, na Białołękę, Bemowo i Wilanów będą kursowały od godz. 22.00 do 2.00.

Kibice będą mogli dotrzeć na stadion i z niego wrócić także koleją. Na odcinku Stadion - Lotnisko Chopina zostaną uruchomione dodatkowe pociągi. Pociągi SKM na lotnisko będą zatrzymywały się na wszystkich stacjach i przystankach pośrednich, również na odcinku między Warszawą Zachodnią a Lotniskiem Chopina. Władze kolei zadecydowały również o uruchomieniu dodatkowych pociągów do Skierniewic i Pruszkowa. Pociągi Kolei Mazowieckich kursujące w kierunku zachodnim planowo przez Warszawę Śródmieście w godz. 22.50-24.00 zatrzymają się tylko na stacji Warszawa Centralna, omijając przystanki W-wa Stadion, W-wa Powiśle, W-wa Śródmieście, W-wa Ochota.

DZIŚ MECZ POLSKA - ROSJA: RELACJA NA ŻYWO>>>

Na dworcu Warszawa Stadion po zakończeniu meczu Polska-Rosja ustawiona zostanie specjalna śluza, która spowoduje, że kibice będą na peron wchodzili wolniej. Chodzi o uniknięcie sytuacji jak po meczu Polska-Grecja, gdy z powodu tłumu pasażerów na peronie, pociągi nie mogły sprawnie ruszać ze stacji.

Z większą częstotliwością będą jeździć autobusy nocne, a z metra będzie można korzystać przez całą noc.

PAP, mr

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!