X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Zdrożeją ubezpieczenia OC? Minister zdrowia: uspokajam. Proszę nie mieć rozterek

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2015 18:10
Media informowały, że nowy minister zdrowia, profesor Marian Zembala proponuje przywrócenie tak zwanego podatku Religi, czyli przeznaczenia części środków z ubezpieczenia pojazdów na leczenie poszkodowanych w wypadkach drogowych.
Audio
  • Józef Zych o podatku Religi (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Marian Zembala o podatku Religi (Sygnały dnia/Jedynka)
Zdrożeją ubezpieczenia OC? Minister zdrowia: uspokajam. Proszę nie mieć rozterek
Foto: Glow Images

40756657-7c3f-426d-bdbf-e6d0869a7bab.filea577b136-b589-4b71-b12e-93052ae51dfd.file

Józef Zych z PSL mówił w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce, że tzw. podatek Religi jest niemożliwy do wprowadzenia, bo nie pozwala na to prawo. Jednocześnie przestrzegł przed podobnymi pomysłami "nie do przyjęcia". - Jestem zdumiony i zaskoczony tą propozycją. Odczytuję to, jako pomysł, który na gruncie obecnie obowiązującego prawa jest contra legem, czyli niezgodny z prawem - zaznaczył Józef Zych.

- Mogę zapewnić polskich kierowców, że do takiego uregulowania nie może dojść i nie dojdzie, a coś wiem, bo zajmuję się od dziesiątków lat problemem ubezpieczeń wypadkowych - podkreślił poseł PSL.

"Informacja okadłubowana"

Minister Zdrowia tłumaczył tymczasem, także w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce, że jego wypowiedź została wyrwana z kontekstu. - Uspokajam. Proszę z tego powodu nie mieć rozterek sumienia i umysłu. Powiedziałem jedynie, że to będzie element pewnego myślenia w ciągu czterech lat. Ta wiadomość została „okadłubowana” w taki sposób, jak było wygodnie, czyli w wersji, że Zembala jutro wprowadza… - mówi Marian Zembala. - Niczego, co nie jest zgodne z prawem, minister konstytucyjny nie tylko nie może zrobić, ale minister zdrowia, teraz w mojej osobie, nie zamierza zrobić - podkreśla.

- Zostałem zapytany, czy mam jakikolwiek plan żeby poprawić medycynę ratunkową w przestrzeni najbliższych kilku lat. Odpowiedziałem, tak jak zwykłem odpowiadać: zanim zaczniesz robić rewolucję, patrz, co zrobili wokół ciebie sąsiedzi. W krajach zamożnych i w krajach takich jak Republika Czeska, Litwa, Słowacja - informuje minister zdrowia. - Zanim powiemy "wszystko nie", elementem właściwym, i za to cenię też panią Ewę Kopacz, która tego wymaga, jest zobowiązanie wszystkich ministrów żeby robili analizę zdarzeń nowych przeprowadzanych w innych krajach Unii - informuje Marian Zembala.

Fakty TVN/x-news

Podatek Religi

Tak zwany podatek Religi został wprowadzony za rządów PiS. Rząd PO zniósł go tłumacząc, że firmy ubezpieczeniowe podniosą stawki. Podatek został wprowadzony w 2007 roku i zniesiony rok później. Była to 12-procentowa, comiesięczna opłata, wnoszona przez firmy ubezpieczeniowe do NFZ od składek z ubezpieczenia OC płaconych przez kierowców.

Jedynka,kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zdrożeją ubezpieczenia OC? Nowy minister zdrowia wraca do podatku Religi

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2015 20:39
Nowy minister zdrowia, profesor Marian Zembala proponuje przywrócenie tak zwanego podatku Religi, czyli przeznaczenia części środków z ubezpieczenia pojazdów na leczenie poszkodowanych w wypadkach drogowych. Mówi, że mogłoby to być 5-8 proc. od ubezpieczenia OC.
rozwiń zwiń