Polskie Radio
Section05
ubezpieczenia

Rusza Turystyczny Fundusz Zwrotów. Zobacz, jak można odzyskać pieniądze za niewykorzystaną wycieczkę

Znowelizowana ustawa o wsparciu tarczą antycovidową branży turystycznej ma już podpis prezydenta. Zakłada ona m.in. powołanie Turystycznego Funduszu Zwrotów. Dzięki niemu podróżni, którzy w ostatnich miesiącach wykupili wycieczki w biurach podróży i z nich nie skorzystali lub odwołali rezerwację i nie wybrali vouchera, otrzymają zwrot pieniędzy.
Zobacz więcej na temat:  turystyka ubezpieczenia finanse osobiste POLSKA GOSPODARKA

Zasady ubezpieczeń rolniczych muszą się zmienić. Interwencja Rzecznika Finansowego

Rażące zaniżenia odszkodowań lub nieuzasadnione odmowy ich wypłaty były powodem przygotowania nowych regulacji dotyczących ubezpieczeń rolniczych. Rzecznik Finansowy – po konsultacjach z resortem rolnictwa – przygotował propozycje zmian. Ich celem jest urealnienie ochrony ubezpieczeniowej, tak aby wypłacone odszkodowania były dla rolników realnym i faktycznym wsparciem.
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo ubezpieczenia POLSKA GOSPODARKA

Reasekuracja kredytu kupieckiego ze strony państwa pomoże gospodarce

-Musimy wspomagać polskie firmy w ich zdolnościach do pozyskiwania kredytów na działalność. Nasz ustawowy pomysł na reasekurację kredytu kupieckiego pomoże firmom i ubezpieczycielom - powiedział Łukasz Gałczyński zastępca dyrektora departamentu ds. rozwoju inwestycji w Ministerstwie Rozwoju, gość audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  kredyt kupiecki ubezpieczenia Senat Koronawirus w Polsce GOSPODARKA