X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Irena Santor i Zbigniew Korpolewski

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 22:10
Ona- sławna piosenkarka, on - aktor, reżyser i prezenter, prawnik.
Irena Santor i Zbigniew Korpolewski
Irena Santor i Zbigniew KorpolewskiFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

Irena Santor w latach 1951-1959 była solistką zespołu Mazowsze. Jest laureatką międzynarodowych festiwali piosenkarskich oraz wykonawczynią wielu utworów, które stały się przebojami (np. "Tych lat nie odda nikt", "Powrócisz tu", "Już nie ma dzikich plaż", "Walc Embarras"). Po raz pierwszy bez zespołu Mazowsze wystąpiła publicznie w jubileuszowym 50 wydaniu audycji Zgaduj-Zgadula w grudniu 1959 w Sali Kongresowej warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki. Współpracowała z kabaretami Wagabunda, U Kierdziołka i Karuzela Warszawska. Występowała w Teatrze Syrena oraz w Teatrze Ateneum. W latach 1965-1966 została uznana za najpopularniejszą piosenkarkę Polonii amerykańskiej. Uczestniczyła w festiwalach zagranicznych np. w Rio de Janeiro, na Majorce. Koncertowała w większości krajów Europy, w obu Amerykach, Azji i Australii. Dokonała licznych nagrań dla Polskiego Radia, a jednym z pierwszych była piosenka "Straciłam twe serce", (kompozycja Władysława Szpilmana do słów Ludwika Starskiego).

Zbigniew Korpolewski prowadził m.in. koncerty The Rolling Stones i The Animals. Wraz z Jerzym Połomskim, Ireną Kwiatkowską i partnerką życiową Ireną Santor występował w Anglii, Australii, USA, Kanadzie. Aktorski egzamin zdawał u Kazimierza Rudzkiego. Wraz z Tadeuszem Rossem występował w Telewizji Polskiej w autorskim programie satyrycznym "Loża". Był dyrektorem Zakładu Widowisk Estradowych, wchodzącego w skład Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych. Przed przejściem na emeryturę dyrektor w stołecznym Teatrze "Syrena". Autor tekstów satyrycznych dla Hanki Bielickiej i do kabaretów "Dudek" oraz "Egida".

Zobacz więcej na temat: Irena Santor
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Urodziny Ireny Santor. "Radio to mój matecznik" [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2014 19:03
Podczas specjalnego wydania "Muzycznej Jedynki" świętowaliśmy wyjątkowy jubileusz, jakim była 80. rocznica urodzin Ireny Santor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Irena Santor "Tabletki na miłość"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 17:10
Piosenka Dnia Jedynki pochodzi z płyty zatytułowanej "Punkt widzenia". Album, wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia, miał premierą 3 listopada 2014 i ukazał się z okazji 80. urodzin Artystki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Irena Santor w duecie z kandydatem na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2015 18:15
Piosenkarka myślała, że Paweł Kukiz przyjdzie i zaśpiewa w stylu ostrego rocka, a przyszedł ułożony mężczyzna i zaśpiewali razem "Już nie ma dzikich plaż".
rozwiń zwiń