Polskie Radio

Projekty unijne na Politechnice Warszawskiej

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 19:47
Współpraca polskich uczelni z Unią Europejską dotyczy zarówno unowocześniania infrastruktury jak i wdrażania rozwiązań w służbie nauki. Europejskie programy badawcze np: "Horyzont 2020" ma na celu doskonalenie bazy naukowej, zwiększanie konkurencyjności europejskiej nauki i jej wzmocnienie w świecie.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay

Program "Horyzont 2020" przewiduje nowy, uproszczony model finansowy, zachowanie równowagi pomiędzy małymi i dużymi projektami oraz wprowadza instrumenty wychodzące naprzeciw potrzebom krajów i regionów o niższym potencjale naukowym i innowacyjnym. Program zapewnia również spójny system finansowania innowacji: od koncepcji naukowej, przez etap badań, aż po wdrożenie nowych rozwiązań, produktów czy technologii.

Gośćmi audycji będą prof. Wojciech Święszkowski oraz Anna Rogowska - dyrektor Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. 

***

Na "Eurekę" w środę (1.05) o godz. 19.05 zaprasza Katarzyna Jankowska

ans/ag

Czytaj także

Unia pomoże modernizować infrastrukturę wodną i energetyczną

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 13:19
Ponad 94 miliony euro z unijnego budżetu będzie zainwestowane w dwa projekty poprawiające infrastrukturę wodną i energetyczną w Polsce. Komisja Europejska poinformowała, że pieniądze zostaną wypłacone z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
rozwiń zwiń