Polskie Radio
Section05
infrastruktura

Wybudują drogę i przełożą koryto rzeki. Umowa na budowę odcinka Nowy Sącz – Brzesko podpisana

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na wykonanie pierwszego etapu budowy drogi krajowej między Brzeskim a Nowym Sączem. Inwestycja jest jednocześnie drugim etapem tak zwanego łącznika brzeskiego. Prace wykona firma Eurovia Polska. Koszt tych prac został wyceniony przez wykonawcę na prawie 100 milionów złotych.
Zobacz więcej na temat:  drogi GDDKiA infrastruktura inwestycje GOSPODARKA

W Terespolu powstanie nowy wiadukt kolejowy. Zniweluje to ryzyko kolizji samochodów z pociągami

W Terespolu powstanie dwupoziomowe skrzyżowanie drogi wojewódzkiej numer 698 z przebiegającą przez miasto linią kolejową. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały właśnie umowę na stworzenie dokumentacji przedprojektowej. To pierwszy etap przygotowań do inwestycji. Stworzenie dokumentacji będzie kosztować około 300 tysięcy złotych.
Zobacz więcej na temat:  infrastruktura kolej POLSKA GOSPODARKA

Prezes ULC: rynek lotniczy odbuduje się do 2025 roku

Z najnowszych prognoz Europejskiej Agencji Zarządzania Ruchem Lotniczym wynika, że rynek lotniczy w Polsce wróci do dobrej kondycji w 2025 roku. Informacje na ten temat przedstawił w rozmowie z Polskim Radiem prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotr Samson. Wcześniejsze prognozy Agencji wskazywały, że powrót do formy sprzed pandemii nastąpi rok wcześniej.
Zobacz więcej na temat:  lotnictwo Koronawirus w Polsce LOT samolot samoloty transport GOSPODARKA pandemia flota Boeing infrastruktura

Lepsze warunki finansowania inwestycji na lotniskach. Rząd nowelizuje ustawy w związku z pandemią

Rada Ministrów przyjęła dzisiaj trzy ważne projekt nowelizacji ustaw: dotyczący przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie lotnisk użytku publicznego, umów koncesji na roboty budowlane lub usługi oraz dotacji przeznaczonej dla niektórych podmiotów. Rozwiązania te mają wejść w życie z początkiem nowego roku.
Zobacz więcej na temat:  lotnictwo rząd Koronawirus w Polsce koronawirus ustawa samoloty GOSPODARKA infrastruktura

Rozbudowa autostrady A2. Rusza przetarg na realizację inwestycji

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na realizację kolejnego odcinka autostrady A2 na wschód od Warszawy. Tym razem chodzi o fragment między miejscowością Swory a Białą Podlaską. W myśl planów GDDKiA autostrada A2 na całym odcinku między Mińskiem Mazowieckim a Siedlcami zakończy się w 2025 roku.  
Zobacz więcej na temat:  infrastruktura drogi GOSPODARKA inwestycje ministerstwo infrastruktury