Polskie Radio

"Samotność seniora" - reportaż Katarzyny Błaszczyk

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 23:10
Odkąd rozpoczęła się izolacja wielu seniorów pozostaje w domach. Niektórzy wychodzą raz w tygodniu, inni starają się nie wychodzić wcale. Jak to na nich wpływa? Kto im pomaga? W jaki sposób mają kontakt z innymi. Nawet jeżeli izolacja się skończy, wielu z nich pozostanie w domach. Są w grupie największego ryzyka.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/De Visu

Rządzi nimi strach. 

W reportażu możemy usłyszeć m.in. historię seniorki, która nie wytrzymała u siebie w małym mieszkaniu i przeprowadziła się do dzieci oraz historię 70-latki, która pozostaje wyłącznie na własnym podwórku, a także rozmowy telefoniczne m.in. z panią lat 84 z chorymi płucami, która od stycznia nie wyszła nawet przed dom

Zapraszamy do wysłuchania reportażu.

***

Tytuł reportażu: "Samotność seniora"

Autorka reportażu: Katarzyna Błaszczyk

Data emisji: 29.05.2020

Godzina emisji: 23.10Czytaj także

Reportaż "Chcę Cię skasować, doktorku". Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 10:50
Anonimowe żądania wyprowadzenia się z bloku, wytykanie palcami podczas zakupów czy spacerów. To tylko część hejtu, z jakim spotkali się lekarze w związku z pandemią koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyjątkowa rodzina Katarzyny Klimiuk-Bibik w reportażu Agnieszki Czyżewskiej-Jacquemet

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 08:00
Katarzyna Klimiuk-Bibik po raz pierwszy zetknęła się z placówką opiekuńczo-wychowawczą, gdy miała osiem lat. Poszła odwiedzić koleżankę z klasy, która mieszkała w domu dziecka. Nastolatki przywitały ją wyzwiskami, a wychowawcy nie zareagowali. Pomyślała wtedy: "ja zrobię to lepiej". Ta myśl towarzyszy jej przez całe życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Do góry nogami" - reportaż Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 14:20
Panie Barbara i Elżbieta - pogodne i aktywne, mogą być inspiracją dla innych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronowirus wywrócił ich życie do góry nogami - reportaż Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 21:09
Elżbieta Matuszewska i Barbara Mioduszewska poznały się przypadkiem. Połączyła je aktywność. Pierwsza, mimo choroby Parkinsona, trenuje boks. Druga pływa, rzeźbi i gra w reklamach. Kilka miesięcy temu pierwszy raz odwiedziły się w swoich mieszkaniach, by wziąć udział w nagraniu reportażu. Nie przepuszczały wtedy, że niedługo zostaną uwięzione w domach przez koronawirusa. Jak sobie z tym radzą?
rozwiń zwiń