Polskie Radio
Section05
reportaż w Jedynce

Z reżyserem Januszem Zaorskim przez mundiale. Reportaż "Serce kibica" Antoniego Rokickiego

Od dziecka pasjonowała go piłka nożna. Potrafił spędzać wiele godzin na parapecie, bo z okna miał widok na Stadion Gwardii Warszawa. "Podobno byłem dość ruchliwym, krnąbrnym dzieckiem, a uspokajałem się, kiedy sadzano mnie na parapecie, a ja mogłem przez szybę oglądać mecz, tych 22 facetów goniących za jakimś okrągłym przedmiotem. To było dla mnie fascynujące" - opowiada Janusz Zaorski.
Zobacz więcej na temat:  Janusz Zaorski Antoni Rokicki reportaż pr poleca

Monika Chrobak wśród laureatów konkursu Silesia Press

Reportażystkę ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia wyróżniono za dwa reportaże – "Kim będę" oraz "Śladami Jana Kiepury". Bohater pierwszego reportażu po trudnym dzieciństwie postanawia rozpocząć nowy rozdział w swoim dorosłym życiu. Drugi reportaż to wspomnienie Jana Kiepury – gwiazdy scen operowych i operetkowych dwudziestolecia międzywojennego.
Zobacz więcej na temat:  Studio Reportażu i Dokumentu reportaż Monika Chrobak W POLSKIM RADIU

Sąsiedzki konflikt c.d. "Krowa w prokuraturze" - reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego

Zapraszamy na kolejny odcinek radiowego serialu o konflikcie sąsiedzkim na jednej z polskich wsi. Konflikt o krowy, które... śmierdzą ... sąsiadkom hodowców bydła we wsi Czadrów pod Karkonoszami. Istotne w tym sporze jest to, że sąsiadki przeprowadziły się obok hodowców, gdy ich gospodarstwo już istniało.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Studio Reportażu i Dokumentu Adam Bogoryja-Zakrzewski

Kresowy świat, który trwa w sercach i pamięci. Reportaż "Opowieści zielonej wioski…" Cezarego Galka (Radio Zachód)

Beata Woźniak jest mieszkanką Mieszkowic (woj. zachodniopomorskie). Kresami i wioską Hnilcze (Ukraina, obwód tarnopolski), skąd pochodzą jej dziadkowie i mama, zainteresowała się stosunkowo niedawno. Choć nigdy tam nie była, topografię wsi, jej historię, zna nie gorzej od rdzennych i przesiedlonych do Mieszkowic mieszkańców. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Cezary Galek Kresy

Ogólnopolski strajk kobiet. Reportaż "Patrząc na Ciebie, widzę siebie"

"Patrząc na Ciebie, widzę siebie" to reportaż, który powstał w 2016 r. w Radiu Zachód,  ale nigdy nie został wyemitowany. To splatające się historie kobiet - matki, społeczniczki i artystki, które razem protestowały podczas ogólnopolskiego strajku kobiet przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Ale w reportażu nie mogły powiedzieć tego wprost.
Zobacz więcej na temat:  reportaż strajk kobiet kobieta pr poleca