Polskie Radio

Uroczystość Wszystkich Świętych w Polskim Radiu. Msze św. i nabożeństwa

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 19:08
Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Z tej okazji na antenach Polskiego Radia w audycjach specjalnych będą transmisje mszy św. 31 października Kościół Ewangelicko-Augsburski obchodzi Święto Reformacji - Polskie Radio będzie nadawać specjalne nabożeństwa. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Czas Wszystkich Świętych jest okazją do zadumy oraz wspominania bliskich, których już z nami nie ma. Odwiedzając groby i uczestnicząc w ceremoniach religijnych staramy się uczcić ich pamięć.
W tym roku może to być jednak znacznie utrudnione ze względu na sytuację epidemiczną. Premier poinformował, że decyzją rządu w najbliższą sobotę, niedzielę i poniedziałek cmentarze będą zamknięte. Zaapelował też do seniorów o pozostawanie w domach. W tej trudnej sytuacji z pomocą przychodzi Polskie Radio.

Transmisja rano i wieczorem

ElfulH7W0AE-4PD-12.jpg
Dzień Wszystkich Świętych. Premier: od soboty do poniedziałku cmentarze zamknięte

1 listopada w Programie 1. Polskiego Radia usłyszymy transmisje mszy świętych o godz. 9.00 i 19.00 z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie.

- Cieszymy się, że będziemy mogli transmitować nie jedną, ale dwie msze święte z naszego kościoła na antenie Polskiego Radia. Połączymy modlitwą początek i koniec dnia, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. To działanie jest wyjściem naprzeciw osobom, zwłaszcza starszym i chorym, które ze względu na pandemię nie będą mogły uczestniczyć w mszach zarówno w Bazylice św. Krzyża, jak i w swoich kościołach parafialnych. Cieszę się, że ich potrzeby zostały zauważone – mówi ks. Zygmunt Berdychowski, proboszcz parafii pw. Św. Krzyża w Warszawie.

Święto Reformacji

Polskie Radio wychodząc naprzeciw potrzebom słuchaczy będzie także transmitowało msze święte oraz retransmitowało nabożeństwo Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego z okazji Święta Reformacji, które przypada 31 października dla upamiętnienia wystąpienie Marcina Lutra w 1517 roku. Ogłosił on wówczas 95 tez na uniwersytecie w Wittenberdze, które zapoczątkowały Reformację oraz powstanie nowych wyznań.

Czytaj więcej:

Z tej okazji w Programie 2  tego dnia o godz. 20.00 usłyszymy specjalne nagranie archiwalne nabożeństwa z parafii ewangelicko-augsburskiej Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie. Nabożeństwo, które odbyło się 31 października 2018 roku, sprawował ks. Dariusz Chwastek, proboszcz parafii. 

Cykliczna audycja

modlitwa swieca swiatlo Jezus Shutterstock 1200.jpg
"Nasza modlitwa jest w tym czasie najważniejsza". Jak przeżyć 1 listopada bez wizyty na cmentarzu

1 listopada natomiast na antenie Dwójki zostanie nadane nabożeństwo Kościoła Polskokatolickiego w ramach cyklicznej audycji. W każdą niedzielę o godz. 8.00 usłyszeć można ceremonię sprawowaną przez patriarchę innego wyznania.

Ponadto Program 1. Polskiego Radia nadaje transmisję mszy świętej z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie w każdą niedzielę o godz. 9.05.

1 listopada o godz. 19.00 odbędzie się dodatkowa transmisja mszy świętej. Retransmisja nabożeństwa parafii ewangelicko-augsburskiej Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie odbędzie się w ramach specjalnego wydania audycji "Nabożeństwo".

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dyspensa papieża Franciszka. 1 listopada nie trzeba odwiedzać cmentarzy

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 16:14
W dekrecie wydanym przez papieża Franciszka zostało ogłoszone, że wierni, którzy nie odwiedzą swoich zmarłych na cmentarzu 1 listopada 2020 r., mogą uzyskać dyspensę.
rozwiń zwiń