Polskie Radio

"Dzień Polski" w Centrum Olimpijskim. Koncert PKOl [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 18:50
Zapraszamy do obejrzenia koncertu muzyki Fryderyka Chopina, który uświetnił "Dzień Polski Tokio 2020". Uroczystość z udziałem olimpijczyków, prezydenta Andrzeja Dudy i władz Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyła się w Centrum Olimpijskim w Warszawie. 

Koncert fortepianowy e-moll op. 11 (wersja kameralna) w kompozycji Fryderyka Chopina zagrała Aleksandra Świgut – laureatka I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych w Warszawie. Towarzyszyli jej: Maria Machowska (I skrzypce), Ada Dobrowolska (II skrzypce), Grzegorz Groblewski (altówka), Aleksandra Ohar-Sprawka (wiolonczela) oraz Tomasz Januchta (kontrabas) - muzycy Filharmonii Narodowej w Warszawie pod egidą Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena, kierowanego przez Panią Prezes Elżbietę Penderecką. 

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał PKOl 


***

czytaj więcej
tokio kamińska dziennikarze Polskie Radio CEZ_2338.JPG
Polskie Radio gotowe na igrzyska

Tradycyjny "Dzień Polski" odbywał się zawsze w kraju, który był gospodarzem igrzysk. Z powodu ograniczeń związanych z pandemią, nie mógł tym razem zostać zorganizowany w Tokio, w słynnej sali koncertowej Suntory Hall. Wyjątkowo uroczystość, która ma na celu promocję polskiej kultury, odbyła się na 23 dni przed rozpoczęciem igrzysk w stolicy Polski. 

Koncert współorganizowała Polska Organizacja Turystyczna. Wydarzenie tradycyjnie skierowano do międzynarodowej rodziny olimpijskiej, łącząc sport i sztukę, główne filary Olimpizmu oraz nawiązując do antycznej tradycji igrzysk olimpijskich, a także wspaniałych osiągnięć Polaków w Olimpijskich Konkursach Sztuki. 


czytaj więcej
PKOL duzy.jpg
Serwis specjalny. 100 lat PKOl

W Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie spotkali się członkowie i przyjaciele Polskiego Ruchu Olimpijskiego. Gościem honorowym spotkania był Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Portal PolskieRadio24.pl z okazji tego wielkiego święta sportu - przygotował specjalny serwis

Igrzyska w Tokio rozpoczynają się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia. 

IAR/mat.promocyjne/kh 

Czytaj także

Tokio 2020: Polacy zawsze MODNIE NA IGRZYSKA - wystawa w Muzeum Sportu

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 10:42
Start na igrzyskach to marzenie niemal każdego sportowca. Nie każdy jednak kto dostąpił zaszczytu udziału w tym wielkim sportowym święcie przywozi z niego olimpijski medal. Każdy natomiast wraca do domu z reprezentacyjnym strojem, który może zatrzymać jako pamiątkę. Muzeum Sportu w Warszawie zaprasza na wystawę "Modnie na Igrzyska”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tokio 2020: sprawdź ostateczny skład reprezentacji Polski na igrzyska

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 15:00
rozwiń zwiń