Polskie Radio

Hardrockowy teaser nowej płyty Scorpionsów

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 12:45
Ciężko brzmi nowy utwór grupy Scorpions, którego fragment wrzucił do sieci perkusista Mikkey Dee. W podobnym, hardrockowym klimacie ma być utrzymany nadchodzący album niemieckich rockmanów, zaplanowany na 2022 rok.
Scorpions
ScorpionsFoto: Forum / Reuters / IAN CHEIBUB

"Seventh Sun" to roboczy tytuł kawałka, nad którym pracują obecnie Scorpionsi. Ich perkusista zaprezentował na Instagramie fragment próby, na której wraz z kolegami szlifuje nową piosenkę. Jest ona oparta na ciężkim gitarowym riffie i ani trochę nie przypomina największego hitu w dorobku zespołu, "Wind of Change".

Opublikowane nagranie może sugerować kierunek, w jakim podążają muzycznie rockmani z Hanoweru. W udzielonym jakiś czas temu wywiadzie wokalista Klaus Meine stwierdził, że grupa wraz z producentem Gregiem Fidelmanem na nowej płycie będzie chciała oddać ducha swych klasycznych albumów z przełomu lat 70. i 80., takich jak "Lovedrive", "Blackout" czy "Love at First Sigh". – Tym razem skupimy się na cięższych utworach – zapowiadał muzyk.

Sprawy nieco skomplikowała pandemia, ponieważ Fidelman – znany z produkcji albumów Metalliki i Slipknota – mieszka na co dzień w Los Angeles. Muzycy pracowali więc z nim zdalnie przez jakiś czas, po czym zdecydowali, że nową płytę nagrają jednak we własnym studiu w Hanowerze, a pomagał im w tym Michael Ilbert, wielokrotnie nominowany do nagród Grammy inżynier, który pracował m.in. z gwiazdami pop, Katy Perry i Taylor Swift.

Na razie niewiele wiadomo o szczegółach wydania 19 studyjnego longplaya Scorpionsów – podano jedynie ogólną datę jego ukazania się, czyli 2022 rok. Ich poprzedni album ujrzał światło dzienne w 2015 roku. Na płycie "Return to Forever" znalazło się kilka utworów zewnętrznych kompozytorów, jednak tym razem ma to być już w pełni autorskie dzieło muzyków wchodzących w skład grupy.

kc

Czytaj także

Scorpions w Alei Gwiazd w Krakowie. Później zagrają koncert

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 12:24
Legendarna grupa Scorpions odsłoni swoją gwiazdę w Alei Gwiazd na bulwarze Czerwieńskim w Krakowie. Gwiazda zostanie odsłonięta 23 czerwca, a dzień później zespół wystąpi na Life Festival Oświęcim.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Heavymetalowe korepetycje z ekonomią w tle

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 13:15
Jakie korzyści wynikają z połączenia grania na gitarze z pisaniem o gospodarce – wyjaśnia Sebastian Stodolak, dziennikarz ekonomiczny i członek zespołu Scream Maker. Przy okazji udziela gospodarzowi audycji szybkiej lekcji heavy metalu dla początkujących.
rozwiń zwiń