Polskie Radio
Section05
małopolskie

INFRASTRUKTURA Fundusz Dróg Samorządowych w praktyce. Remonty w podkrakowskich miejscowościach

Ministerstwo Infrastruktury chwali się efektami działania Funduszu Dróg Samorządowych. Gmina Jerzmanowice-Przeginia w powiecie krakowskim dzięki rządowemu wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych wyremontowała kluczową ulicę. Tam też odbyła się konferencja prasowa ministra Andrzeja Adamczyka.
Zobacz więcej na temat:  drogi małopolskie Andrzej Adamczyk infrastruktura POLSKA GOSPODARKA

Kultura regionalna wciąż jest żywa!

W tym roku laureatem nagrody im. Oscara Kolberga "Za zasługi dla kultury ludowej" został Antoni Malczak. Z wykształcenia muzyk, z zamiłowania regionalista, muzyk, działacz i animator kultury, społecznik, autor programu ochrony dziedzictwa kulturowego i promocji kultury regionalnej, przez 39 lat był dyrektorem Małopolskiego Centrum Kultury "SOKÓŁ" w Nowym Sączu.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA kultura ludowa STYL ŻYCIA POLSKA małopolskie Nowy Sącz Antoni Malczak Michał Kirmuć Trójka

Zakopane w żółtej strefie. Apel władz do turystów

O przestrzeganie obostrzeń sanitarnych zaapelowało w czwartek do turystów i mieszkańców starostwo powiatowe w Zakopanem. Powiat tatrzański znalazł się na liście kolejnych regionów zakwalifikowanych do tzw. strefy żółtej, a nowotarski - do czerwonej. Kraków jest miejscem z alertem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia wirus Ministerstwo Zdrowia COVID-19 koronawirus Waldemar Kraska Tatry góry małopolskie