Polskie Radio
Section05
małopolskie

Wojewoda małopolski nie wyklucza relokacji pacjentów. "Sytuacja jest bardzo trudna"

- Sytuacja respiratorowa w Małopolsce należy do najtrudniejszych w kraju - mówił we wtorek podczas briefingu prasowego wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Jak poinformował, niewykluczona jest relokacja najciężej chorych pacjentów do innych województw, rozważane jest także wstrzymanie w części szpitali zabiegów zachowawczych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Koronawirus w Polsce epidemia szpital zdrowie COVID-19 Kraków regiony małopolskie

Tarnopol uczcił pamięć dowódcy UPA. Jest reakcja prezydenta Tarnowa

Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa, miasta partnerskiego Tarnopola na Ukrainie, zapowiedział, że po konsultacji z IPN zdecyduje o reakcji na decyzję tamtejszych deputowanych o nadaniu miejskiemu stadionowi im. dowódcy Ukraińskiej Powstańczej Armii Romana Szuchewycza.
Zobacz więcej na temat:  Tarnów UPA Wołyń historia Polski pamięć polityka historyczna dyplomacja małopolskie Rzeź Wołyńska relacje polsko-ukraińskie POLSKA

ALERT POGODOWY Uwaga na silny i porywisty wiatr. Alert dla północnego i południowego krańca Polski

O 16.00 zaczęły obowiązywać ostrzeżenia IMGW pierwszego, najniższego stopnia przed silnym wiatrem dla południowej części Podkarpacia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł w czwartek przed silnym wiatrem na północy i na południu kraju; największe porywy wiatru spodziewane są na Pomorzu, gdzie mogą osiągnąć prędkość do 90 km/h. W dalszym ciągu obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne na Bugu w województwie lubelskim.
Zobacz więcej na temat:  pogoda IMGW alert pogodowy dolnośląskie opolskie śląskie małopolskie podkarpackie POLSKA

Pedofil w rękach policji. Pomogła zdecydowana postawa matki

Dzięki zdecydowanej postawie matki policjanci z komisariatu w Trzebini zatrzymali 33-latka podejrzanego o próbę wykorzystania seksualnego 12-letniej dziewczynki. Mężczyzna usłyszał zarzuty m.in. usiłowania obcowania płciowego z małoletnią - poinformował w środę Bartosz Izdebski z zespołu prasowego małopolskiej policji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja pedofilia małopolskie służby i bezpieczeństwo regiony