Polskie Radio
Section05
małopolskie

"Bizantyjskie" nagrody w samorządach. Ci prezydenci miast rozdali największe premie swoim współpracownikom

- Prezydenci miast często mówią o kryzysie i braku pieniędzy w budżetach. Jednocześnie hojnie nagradzają swoich pupili zajmujących eksponowane stanowiska - twierdzi dziennik "Fakt", który ujawnia, jak to określa, "bizantyjskie" nagrody w samorządach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz pomorskie Kraków Jacek Majchrowski wielkopolskie małopolskie Jacek Jaśkowiak

Norweg ścigany listem gończym usłyszał zarzuty. Dotyczą zabójstwa Polki i uprowadzenia dziecka

Ingebrigt G., Norweg podejrzany o zabójstwo Polki i uprowadzenie dziecka, usłyszał zarzuty w prokuraturze w Oświęcimiu. Czynności, z udziałem tłumacza, obrońcy i pełnomocnika pokrzywdzonej, trwały kilka godzin. - Podejrzany złożył bardzo obszerne wyjaśnienia - przekazał prokurator Mariusz Słomka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo zabójstwo regiony małopolskie Oświęcim prokuratura porwanie

Wywiad z prezydentem Krakowa w urzędowej telewizji hitem sieci. "Rozmawia jak trener Jarząbek z szafą"

- Słynne barejowskie "łubu-dubu" doczekało się godnego następcy. Jest nim druga urzędowa telewizja Play Kraków - napisał na Twitterze Grzegorz Krzywiak. Autor bloga krowoderska.pl zamieścił w sieci fragmenty rozmowy z Jackiem Majchrowskim właśnie w Play Kraków. Jak sugeruje wspomniany internauta pytania zadawane prezydentowi są tendencyjne. Nagranie staje się hitem sieci.
Zobacz więcej na temat:  Kraków Jacek Majchrowski małopolskie telewizja internet POLSKA

Turyści wchodzą na zamarzniętą taflę Morskiego Oka. TPN ostrzega: warstwa lodu jest cienka

Mimo trudnych warunków, w górach nie brakuje turystów. Szczególną popularnością jak zawsze cieszy się Morskie Oko. Mimo ostrzeżeń nieostrożni podróżnicy bardzo często wchodzą na zamarzniętą taflę jeziora. W związku z tym taternicy przypominają: górskie stawy zamarzły, ale warstwa lodu jest cienka. - Apelujemy, aby na nią nie wchodzić - podkreślają.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony lód straż pożarna Tatry Morskie Oko małopolskie