Polskie Radio

76. sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ. U jednego z dyplomatów wykryto koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 01:58
Członek brazylijskiej delegacji na 76. sesję Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych został poddany kwarantannie po pozytywnym teście na COVID-19. Dyplomata należał do ekipy przygotowującej wizytę prezydenta Jaira Bolsonaro, z którym ma spotkać się prezydent Andrzej Duda.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Drop of Light

Według brazylijskich mediów młody dyplomata, u którego test na COVID-19 dał wynik pozytywny, w ostatnich dniach brał udział w kilku spotkaniach z zagranicznymi delegacjami. W tej chwili strona brazylijska kontaktuje się z osobami, które mógł narazić na infekcję.

Czytaj także:
duda onz 1200.jpg
Prezydent weźmie udział w forum ONZ. Wiemy, jakie tematy poruszy w Nowym Jorku

Drugi sekretarz stałego przedstawicielstwa RP przy Narodach Zjednoczonych Bartosz Kempiński poinformował Polskie Radio, że polscy dyplomaci przy ONZ nie mieli bezpośredniego kontaktu z Brazylijczykami, ponieważ bilateralne spotkanie prezydentów było organizowane telefonicznie i za pośrednictwem e-maili.

Czytaj także:

Spotkanie Andrzeja Dudy z prezydentem Brazylii

Według oficjalnego programu prezydent Andrzej Duda ma się spotkać z prezydentem Jairem Bolsonaro przed rozpoczęciem debaty generalnej 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Będzie to pierwszy punkt czterodniowej wizyty polskiego prezydenta w Nowym Jorku.

Nie jest jasne, gdzie przebywa poddany kwarantannie brazylijski dyplomata, natomiast prezydent Jair Bolsonaro mieszka w tym samym hotelu, co Joe Biden. Bolsonaro przeszedł w ubiegłym roku COVID-19 i nie poddał się później szczepieniu. Brazylijskie media informują jednak, że dyplomata, u którego test na COVID-19 dał wynik pozytywny, nie miał bezpośredniego kontaktu z prezydentem Brazylii.

jbt

Czytaj także

Nowy Jork: obowiązkowe dowody szczepienia w miejscach publicznych. Za naruszenie będą grozić wysokie grzywny

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2021 19:39
Nowojorczycy pragnący korzystać z restauracji, barów, kin, teatrów, muzeów, siłowni itp. muszą od wtorku przedstawić zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19. Tymczasem w USA pięć stanów pobiło rekordy nowych przypadków zakażenia koronawirusem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Władze USA rekomendują przyjmowanie trzeciej dawki szczepionki. "Ochrona zaczyna słabnąć"

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 17:42
Szefowie czołowych amerykańskich agencji ds. zdrowia oraz zespołu ds. COVID-19 doradzającego prezydentowi Joe Bidenowi ogłosili, że od września trzecie dawki szczepionki Pfizera będą dostępne dla wszystkich mieszkańców USA. Ma to związek z obawami o słabnącą z czasem skuteczność preparatów.
rozwiń zwiń