Polskie Radio
Section05
Pfizer

В Польшу доставлено 2 млн 100 тыс. доз вакцины Pfizer/BioNTech

Ожидается, что во вторник в Польшу поступит 180 тысяч доз вакцины Janssen. AstraZeneca сообщила, что поставит 250 тысяч доз вакцины в ближайший четверг. В субботу Moderna поставит 250 тысяч доз вакцины.
Zobacz więcej na temat:  вакцина коронавирус COVID-19 в Польше Pfizer

Druga dawka w dowolnym punkcie i loteria z nagrodami. Szef KPRM o zmianach w Narodowym Programie Szczepień

- Każdy samorząd otrzyma na działanie organizacyjne i promocyjne związane z akcją szczepień od 10 do 40 tys. zł w zależności od wielkości gminy - zadeklarował na konferencji prasowej Michał Dworczyk, szef KPRM. Rząd przygotował szereg działań, które mają przyspieszyć postępy Narodowego Programu Szczepień. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Dworczyk polityka Koronawirus w Polsce szczepienia szczepionka Pfizer wirus epidemia

Koronawirus w Polsce. Blisko 5,6 mln osób jest w pełni zaszczepionych na COVID-19

W Polsce wykonano dotąd ponad 17,9 mln szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych jest prawie 5,6 mln osób. Z uwagi na brak dostaw w tym tygodniu - z winy producenta - preparatów AstraZeneki zmienią się terminy podawania zastrzyków lub szczepionki będą przesuwane między punktami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 szczepienia AstraZeneca Michał Dworczyk Waldemar Kraska Pfizer Moderna