Polskie Radio
Section05
Pfizer

Nie żyje Michèle Rivasi. Francuska europoseł badała aferę "Pfizergate"

Nie żyje Michèle Rivasi, francuska deputowana do Parlamentu Europejskiego z ramienia partii Zielonych, która badała tzw. aferę "Pfizergate" (zwaną też aferą SMS-ową). Polityk zmarła w środę w drodze do Brukseli; przyczyną był zawał serca. Miała 70 lat.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja Bruksela Unia Europejska Komisja Europejska Ursula von der Leyen pandemia szczepionka szczepienia COVID-19 sars-cov-2

Wyciszanie sprawy "szczepionkowych sms-ów" von der Leyen. Czy szefowa KE uniknie kłopotów?

Sprawa wiadomości tekstowych, które przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen miała wymieniać z dyrektorem koncernu Pfizer wywołała prawdziwy skandal. Unijna urzędnik została oskarżona o nadużycie władzy i naruszenie traktatów. Postępowania w tej materii wciąż trwają, ale unijne instytucje starają się za wszelką cenę zamieść sprawę pod dywan. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Komisja Europejska Europa Ursula von der Leyen szczepionka

Lobbysta pozwał von der Leyen i chce ujawnienia jej korespondencji z Pfizerem. Chodzi o kontrakty szczepionkowe

Belgijski lobbysta złożył skargę przeciwko przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen przed belgijskim sądem. Domaga się uchylenia jej immunitetu i zbadania wiadomości tekstowych wymienianych przez nią z dyrektorem generalnym firmy Pfizera, Albertem Bourlą - informuje Euractiv.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus szczepienia Ursula von der Leyen Komisja Europejska

Szczepionki na COVID-19. Polska i cztery inne kraje apelują do KE ws. renegocjacji umów z Pfizerem

Polska, Bułgaria, Litwa i Węgry zaapelowały do Komisji Europejskiej o renegocjacje umów z firmą Pfizer na dostawy szczepionek przeciw wirusowi COVID-19. Wspólne oświadczenie podpisali w Brukseli ministrowie zdrowia Polski, Bułgarii i Litwy, oraz minister spraw wewnętrznych Węgier odpowiedzialny za sprawy zdrowia. Poprawa sytuacji epidemicznej spowodowała, że w magazynach wielu państw pojawiły się nadwyżki niewykorzystanych preparatów.
Zobacz więcej na temat:  COVID-19 POLSKA szczepienia pandemia

Ursula von der Leyen ma być przesłuchiwana w PE. Chodzi o kontrakt na szczepionki

Jak informuje Tysol.pl, powołując się na źródła portalu The European Conservative, Ursula von der Leyen będzie przesłuchiwana przez urzędników Parlamentu Europejskiego w związku z unijnym kontraktem na szczepionki przeciw COVID-19 produkowane przez firmę Pfizer. Przesłuchanie odbędzie się jednak za zamkniętymi drzwiami.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Komisja Europejska Ursula von der Leyen szczepionka

Niemieckie media: wzrost cen szczepionek na COVID-19 w środku pandemii. Niektóre podrożały o połowę

Jak informują niemieckie media, powołując się na dokumenty, firmy BioNTech/Pfizer i Moderna podniosły ceny swoich szczepionek przeciwko koronawirusowi o około 50 procent w 2021 roku. Takie informacje podają stacje NDR i WDR oraz gazeta "Sueddeutsche Zeitung". Dotychczasowe zamówienia szczepionek kosztowały 13,1 mld euro - przyznał rząd Niemiec.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy zdrowie koronawirus szczepienia Moderna

Pfizer і BioNTech розробляють єдину вакцину проти COVID-19 і грипу

Однодозова вакцина, що розробляється, має являти собою комбінацію вакцини проти грипу на основі матричної рибонуклеїнової кислоти Pfizer і адаптованої до штаму Omikron бустерної дози вакцини проти COVID-19
Zobacz więcej na temat:  COVID-19 Moderna