Polskie Radio
Section05
Moderna

Szczepienia nastolatków. EMA zgadza się na stosowanie preparatów Moderny

Europejska Agencja Leków zgodziła się na szczepienie nastolatków preparatami Moderny przeciw COVID-19. Eksperci uznali, że szczepionki tej firmy mogą być podawane młodzieży od 12 do 17 lat. Do tej pory koncern miał autoryzację unijnej agencji i Komisji Europejskiej na szczepienie osób od 18 roku życia.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa szczepienia Unia Europejska Moderna COVID-19 koronawirus pandemia

Koronawirus w Polsce. Blisko 5,6 mln osób jest w pełni zaszczepionych na COVID-19

W Polsce wykonano dotąd ponad 17,9 mln szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych jest prawie 5,6 mln osób. Z uwagi na brak dostaw w tym tygodniu - z winy producenta - preparatów AstraZeneki zmienią się terminy podawania zastrzyków lub szczepionki będą przesuwane między punktami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 szczepienia AstraZeneca Michał Dworczyk Waldemar Kraska Pfizer Moderna

Jak przyspieszyć termin drugiej dawki szczepienia? Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia

- Osoby, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19, chcące skrócić odstęp dzielący je do dawki drugiej, powinny kontaktować się z punktem szczepień, w którym dostały pierwszy zastrzyk - powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Zdrowia Koronawirus w Polsce COVID-19 Moderna Pfizer AstraZeneca szczepienia Michał Dworczyk