Polskie Radio
Section05
sars-cov-2

Symboliczny koniec pandemii COVID-19 w Polsce. Przestał obowiązywać stan zagrożenia epidemicznego

Od dziś zostaje zniesiony stan zagrożenia epidemicznego wprowadzony w związku z pandemią koronawirusa. Nie ma już więc obowiązku noszenia maseczek w szpitalach i przychodniach. To symboliczny moment, ponieważ oznacza on koniec wszelkich pandemicznych ograniczeń, a te po raz pierwszy zostały wprowadzone ponad 3 lata temu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus zdrowie medycyna COVID-19 sars-cov-2 pandemia

Nieznana choroba zagraża kotom. Stanowisko Głównego Lekarza Weterynarii rozwiewa tylko część wątpliwości

Media informują o rosnącej liczbie przypadków nieznanej choroby, która atakuje koty. W wyniku infekcji dochodzi do nagłych zgonów, a u chorych zwierząt obserwowane są objawy neurologiczno-oddechowe. Jak mówią lekarze weterynarii nowe zachorowania określają "tajemniczą chorobą kotów" lub "kocim pomorem".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zwierzęta domowe sars-cov-2 ptasia grypa koty kot choroba zwierzęta

Prof. Skarżyński: będziemy mieć do czynienia z kolejnymi falami koronawirusa

- Uważam, że w dalszym ciągu możemy spodziewać się tego, iż koronawirus w naszym społeczeństwie będzie obecny falami. Jednak jego intensywność jest pod znakiem zapytania. Myślę, że kierunek, w którym to wszystko zmierza, pokazuje, iż te dolegliwości są i będą coraz mniejsze - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Skarżyński, otolaryngolog.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 sars-cov-2

Koronawirus w Polsce. Maria Libura: pandemię sprowadza się do sporu quasi-politycznego

- Jako społeczeństwo chyba jesteśmy mało przygotowani ma kolejną falę koronawirusa, ponieważ wystąpił efekt polaryzacji, który już wcześniej było widać, czyli, potraktowano pandemię covid jako kolejny spór quasi-polityczny, w którym po prostu zajmuje się stronę, a nie zastanawia co zrobić, aby możliwie zapobiec zagrożeniu i ponoszeniu kosztów w taki sposób, który byłby jak najmniej uciążliwy dla społeczeństwa - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Libura (Uniwersytet Mazursko-Warmiński w Olsztynie).
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia szczepienia sars-cov-2 COVID-19 szczepionka społeczeństwo POLSKA Antoni Opaliński