Polskie Radio

Red Hot Chili Peppers ogłaszają trasę, parodiując newsy

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 12:05
W czerwcu przyszłego roku ma się rozpocząć kolejne światowe tournée Red Hot Chili Peppers. Zespół ogłosił to w nietypowy sposób, przygotowując parodię telewizyjnego programu informacyjnego.
Anthony Kiedis i Flea podczas przechadzki po słonecznym Malibu
Anthony Kiedis i Flea podczas przechadzki po słonecznym MalibuFoto: Forum / Wagner AZ / BENS / BACKGRID

Dwaj wąsaci, dziwacznie odziani prezenterzy o nazwiskach Johnson Hammerswaddle i Todd the Squirrel (w tych rolach wokalista Anthony Kiedis i basista Flea) prezentują porcję absurdalnych newsów: informacja o tym, że połowa ludzkości usmaży się żywcem do najbliższego czwartku wciśnięta jest pomiędzy doniesienia o spadających cenach przekąsek do piwa i o nowej kanapce z kurczakiem, która trafiła do sprzedaży. Towarzyszy im ekscentryczny pan od pogody, w którego wciela się perkusista Chad Smith.

Nagle w studiu pojawia się zupełnie nieucharakteryzowany gitarzysta John Frusciante, który ogłasza, że jego zespół Red Hot Chili Peppers w czerwcu 2022 roku wyruszy w światową trasę koncertową, co wywołuje dziki szał radości u prowadzących program. I to właściwie wszystko, czego dowiadujemy się na temat planowanego tournée – być może ze względu na znikomą ilość konkretnych informacji grupa zdecydowała się na zaprezentowanie ich w tak oryginalnej formie.

Jeśli jednak kreatywność muzyków rozciągnie się na tworzone obecnie nowe piosenki, możemy się spodziewać, że kolejny album Kalifornijczyków będzie ich najlepszym od lat. Szansa na to jest tym większa, że w 2019 roku, po pięcioletniej przerwie, w szeregi grupy powrócił Frusciante, którego grę oraz wokalne harmonie mogliśmy podziwiać m.in. na płytach "Blood Sugar Sex Magik" i "Californication", uważanych za jedne z najlepszych w dorobku Red Hot Chili Peppers.

kc

Czytaj także

Wokalista Red Hot Chili Peppers sprzedaje dom na Hawajach

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 15:54
Jeśli ktoś ma trochę wolnej gotówki, może rozważyć zakup znajdującej się na Hawajach rezydencji Anthony'ego Kiedisa. Wokalista Red Hot Chili Peppers chce za nią około 10 milionów dolarów, ale być może uda się coś utargować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nevermind" i "Blood Sugar Sex Magik" – albumy, które zmieniły bieg historii

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 11:58
Tego samego dnia, 24 września 1991 roku, ukazały się albumy "Nevermind" i "Blood Sugar Sex Magik". Pierwszy uczynił z Nirvany głos pokolenia, a drugi katapultował Red Hot Chili Peppers na szczyty muzycznego show biznesu.
rozwiń zwiń