Polskie Radio

Konkurs o Grand Prix KRRiTV. Reportaże i dokumenty radiowe 2022 roku

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2022 14:51
Polskie Radio ogłasza Konkurs o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na reportaże i dokumenty radiowe 2022 roku. Oceniane i nagradzane w nim będą prace zrealizowane pomiędzy 1 stycznia 2021 a 30 września 2022 roku. Zgłoszenia można przesyłać do 30 września br., a laureatów poznać będzie można podczas uroczystej gali 17 listopada br.
Konkurs o Grand Prix KRRiTV na reportaże i dokumenty radiowe 2022 roku
Konkurs o Grand Prix KRRiTV na reportaże i dokumenty radiowe 2022 rokuFoto: Polskie Radio

Prace w konkursie o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji mogą zgłaszać rozgłośnie regionalne, programy ogólnopolskie, a także Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Każdy z podmiotów może wysłać po dwie audycje – wytypowane wcześniej w wyniku np. wewnętrznej preselekcji w redakcjach. W tegorocznej edycji oceniane będą prace zrealizowane pomiędzy 1 stycznia 2021 roku a 30 września 2022 roku.

Zgłaszać można premierowe prace przygotowane specjalnie na konkurs, a także reportaże radiowe już publikowane na antenach radia publicznego. Do udziału dopuszcza się również audycje, które zdobyły już nagrody w innych konkursach krajowych lub zagranicznych.

W skład Jury tegorocznej edycji Konkursu wchodzą:

·        Przewodnicząca Teresa Brykczyńska (rzecznik prasowy KRRiT)

·        Urszula Żółtowska-Tomaszewska (Studio Reportażu i Dokumentu PR)

·        Cezary Galek (Polskie Radio Zachód)

·        Tomasz Kowalczewski (zastępca dyrektora Studia Reportażu i Dokumentu PR)

·        Marcin Wąsiewicz (dyrektor Programu 3 Polskiego Radia)

Sekretarzem jest Dorota Boniecka-Górny. Zainteresowani udziałem w konkursie o Grand Prix KRRiT na reportaże i dokumenty radiowe 2022 mogą nadsyłać prace do 30 września br.

W tym roku audycje i karty zgłoszeniowe Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia przyjmuje wyłącznie on-line – szczegóły Konkursu, regulamin, karty zgłoszeniowe znajdują się na stronie: www.reportaz.polskieradio.pl

Wyniki ogłoszone zostaną 17 listopada 2022 roku podczas uroczystej Gali w Muzycznym Studiu
im. Agnieszki Osieckiej, przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie.

Czytaj także:

Mat.promocyjne