Polskie Radio
Section05
dokument radiowy

Bartosz Panek: reportaż i dokument radiowy to dla mnie dziedzina sztuki

- Wiele słuchaczek i wielu słuchaczy odchodzi od linearnego słuchania radia. Wybieramy jednak formułę "na żądanie", czyli podcasty. Myślę, że z jednej strony jest to ogromne wyzwanie, z drugiej pewne zagrożenie, natomiast mam głębokie przekonanie, że tym, co nas uratuje, jest jakość - mówił w "Poranku Dwójki" Bartosz Panek, nowy redaktor naczelny Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Studio Reportażu i Dokumentu Bartosz Panek Aldona Łaniewska-Wołłk Dwójka reportaż Polskie Radio dokument KULTURA

"Melchiory 2023" rozstrzygnięte. "Reportaż ma się dobrze"

"Melchiory 2023" rozstrzygnięte. Poznaliśmy zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów, a nagrody zostały przyznane w kategoriach: Reportaż Roku, Dokument Roku, Inspiracja Roku oraz Realizator Roku. Wyniki ogłoszono podczas uroczystej Gali Polskich Reportażystów w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Patronat nad Konkursem i Galą "Melchiorów 2023" objęła Rada Mediów Narodowych.
Zobacz więcej na temat:  Justyna Majchrzak Melchiory reportaż Maciej Jastrzębski

Ogólnopolski konkurs na reportaże i dokumenty radiowe o Grand Prix KRRiT 2023

Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu na reportaże i dokumenty radiowe o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji 2023. Konkurs jest skierowany do pracowników i współpracowników wszystkich rozgłośni regionalnych, programów ogólnopolskich, a także Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Zgłaszać można audycje zrealizowane między 1 października 2022 roku, a 22 września bieżącego roku. Organizatorem konkursu jest Polskie Radio. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU konkurs Grand Prix KRRiTV KRRiT reportaż

Konkurs o Grand Prix KRRiTV. Reportaże i dokumenty radiowe 2022 roku

Polskie Radio ogłasza Konkurs o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na reportaże i dokumenty radiowe 2022 roku. Oceniane i nagradzane w nim będą prace zrealizowane pomiędzy 1 stycznia 2021 a 30 września 2022 roku. Zgłoszenia można przesyłać do 30 września br., a laureatów poznać będzie można podczas uroczystej gali 17 listopada br.
Zobacz więcej na temat:  konkurs W POLSKIM RADIU reportaż dokument Grand Prix KRRiTV