Polskie Radio

Nowa dyrektorka PR3 Agnieszka Szydłowska: Nie będziemy odtwarzać "starej Trójki"

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2024 17:45
Nowa dyrektorka Programu Trzeciego Polskiego Radia Agnieszka Szydłowska podkreśliła, że nie będzie odtwarzać "starej Trójki", ale czerpać z jej wielkiej tradycji i dorobku. Urzędowanie rozpoczęła od spotkania z pracownikami anteny.
Agnieszka Szydłowska, nowa Dyrektorka Programu III Polskiego Radia, zapowiada ewolucję w miejsce rewolucji.
Agnieszka Szydłowska, nowa Dyrektorka Programu III Polskiego Radia, zapowiada "ewolucję w miejsce rewolucji". Foto: Krzysztof Świeżak / Polskie Radio
  • Agnieszka Szydłowska podkreśliła, że to będzie zupełnie nowe radio, w którym będzie liczyła się jakość audycji, rzetelność informacji, wolność intelektualna i otwartość na słuchaczy. "Po pierwsze bardzo bym chciała, żeby jasne stało się, że moją intencją nie jest burzenie tylko budowanie. Nie chcę burzyć wspaniale działających obywatelskich projektów, jakimi są Radia 357 czy Nowy Świat, do których poszli moi wspaniali koledzy i koleżanki dalej spotykać się ze słuchaczami i słuchaczkami" - powiedziała.
  • Dyrektor Szydłowska wskazała również, że chce aby nowa odsłona Trójki była dostosowana do naszych czasów. "Aby można było tutaj wprowadzić nowe formaty, dużo słowa, dużo tematów, dużo muzyki, dużo tego wszystkiego, co może nas wyróżniać na tle stacji komercyjnych czyli jakości, rzetelności" - powiedziała.

Agnieszka Szydłowska podkreśliła, że Trójka musi być wolna od nacisków polityków. "Miejsce dla polityki będzie w bardzo jasno określonych programach z takim założeniem, że słuchacz, słuchaczka ma zawsze wiedzieć z czym obcuje: czy z komentarzem czy z faktem, aby tych dwóch pojęć nie mieszać i nie przedstawiać jednostronnej wizji świata, bo to nikomu nie służy" - podkreśliła nowa szefowa Programu Trzeciego Polskiego Radia. Dodała, że zmiany będzie wprowadzała stopniowo, zaczynając od audycji "Zapraszamy do Trójki". W urodziny programu pierwszego kwietnia chciałaby przedstawić nowe projekty i pomysły na audycje. 

Czytaj także: 

Agnieszka Szydłowska to dziennikarka radiowa i telewizyjna. Radia uczyła się w Radiostacji (Rozgłośnia Harcerska), umiejętności rozwijała w radiowej Trójce, gdzie pracowała 17 lat. Prowadziła w rozgłośni audycję muzyczną "Program alternatywny" i weekendowe pasmo "Radiowy Dom Kultury", relacjonowała dla stacji między innymi festiwale muzyczne.  

Agnieszka Szydłowska pożegnała się z Programem 3 Polskiego Radia w maju 2020 roku, po aferze wokół jednego z wydań "Listy Przebojów Trójki". Ostatnie trzy lata spędziła, tworząc podcasty dla rozgłośni Newonce.radio. Za działalność internetową w roku 2023 zdobyła Best Stream Awards w kategorii: Osobowość radia w streamingu. Jej wywiady, czy to w radiowe czy udostępniane w formie podcastów, łączyła zawsze niewymuszona radość ze spotkania, dystans do siebie i erudycja. Kilkunastoletnia współpraca z TVP Kultura to dziesiątki programów poświęconych wybitnym osobowościom świata sztuki oraz promocji wydarzeń kulturalnych. 

Spotkanie nowej Dyrektorki Programu III oraz kierownictwa Polskiego Radia z zespołem Trójki. Spotkanie nowej Dyrektorki Programu III oraz kierownictwa Polskiego Radia z zespołem Trójki.

IAR/ #Piotrowska/w mk / oprac. rk 

Czytaj także

Agnieszka Szydłowska nową dyrektorką radiowej Trójki. "Ma jej przywrócić należny blask i renomę"

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2024 17:21
Polskie Radio z radością informuje, że Agnieszka Szydłowska została nową dyrektorką Programu 3. Decyzja ta to pierwszy krok do odbudowy Trójki jako miejsca, w którym spotykają się najlepsi dziennikarze i wybitni twórcy, a słuchacze mogą liczyć na audycje i rozmowy najwyższej jakości.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dyrektorka Trójki Agnieszka Szydłowska: to będzie zupełnie nowe radio

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2024 17:46
Nowa dyrektorka Programu Trzeciego Polskiego Radia Agnieszka Szydłowska podkreśliła, że nie będzie odtwarzać starej Trójki, ale czerpać z jej wielkiej tradycji i dorobku. Urzędowanie rozpoczęła od spotkania z pracownikami anteny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Agnieszka Szydłowska nową szefową Trójki. Paweł Majcher: tworzymy radio wolne od wpływów i nacisków

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2024 17:55
Redaktor naczelny Polskiego Radia Paweł Majcher jest przekonany, że nowa dyrektorka Trójki Agnieszka Szydłowska przywróci jej należny blask i renomę. Na spotkaniu z pracownikami anteny zapewniał, że to będzie zupełnie nowy program.
rozwiń zwiń