Polskie Radio
Section05
Agnieszka Szydłowska

Ludzie chorzy na otyłość olbrzymią: co się z nimi dzieje, jak można im pomóc?

Otyłość to choroba na którą w Polsce choruje coraz więcej osób. Jednak dla sporej części społeczeństwa to tylko efekt zaniedbań i lenistwa. Otyłość olbrzymia jest skrajnym przypadkiem tej choroby. Osoby ważące 200, 300 i więcej kilogramów to najbardziej tajemnicza grupa społeczna. Nie wiadomo, ile ich jest w Polsce, ale pewne jest, że będzie ich coraz więcej.
Zobacz więcej na temat:  Trójka zdrowie otyłość społeczeństwo medycyna depresja Agnieszka Szydłowska

Eliza Kubarska o górach i filmie o Wandzie Rutkiewicz pt. "Ostatnia wyprawa"

Gościnią środowego odcinka pasma "Ludzie" była Eliza Kubarska - doceniana reżyserka filmów dokumentalnych, z wykształcenia rzeźbiarka, która wyszła ze słynnej "Kowalni" prof. Grzegorza Kowalskiego. Obok sztuki pasją Elizy są góry. W audycji opowiedziała m.in. o swoim ostatnim filmie pt. "Ostatnia wyprawa", który przedstawia historię Wandy Rutkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Agnieszka Szydłowska Eliza Kubarska Wanda Rutkiewicz kino FILM film polski Millennium Docs Against Gravity alpinizm góry Himalaje

Monika Borzym: słuchać siebie, by odnaleźć swój głos. W każdym kontekście

Hasło "Monika Borzym" natychmiast otwiera szufladki: piosenkarka, wokalistka. Jednak mało kto wie, że gościni Agnieszki Szydłowskiej w audycji "Ludzie" jest także psycholożką i seksuolożką. Jak to się stało, że w środku rozkwitającej kariery równolegle zdecydowała się zająć czymś zupełnie innym?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA MUZYKA studia psychologia Jazz Jazz Jamboree soul Sopot Monika Borzym Agnieszka Szydłowska Trójka

Magdalena Różczka w Trójce: rodzicielstwo zastępcze jest niezwykle ważne

Gościem Agnieszki Szydłowskiej w paśmie "Ludzie" była Magdalena Różczka. Jednak ich rozmowa nie dotyczyła blasków i cieni kariery aktorskiej, ale zupełnie innego, niezwykle ważnego tematu. Nie wszyscy bowiem wiedzą, że aktorka założyła Fundację Ukochani, która bardzo aktywnie działa na rzecz rodzicielstwa zastępczego. I to właśnie o nim – oraz oczywiście o dzieciach – była mowa.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA magdalena różczka Agnieszka Szydłowska dzieci dzieciństwo piecza zastępcza adopcja pomoc Trójka

Bezdomność niejedno ma imię. Kim są osoby w kryzysie?

Wzrasta liczba osób w kryzysie bezdomności, głównie wśród ludzi młodych oraz obcokrajowców. Każda z nich ma swoją historię, ma też swoje imię i konkretny bagaż doświadczeń. W "Klubie Trójki" Agnieszka Szydłowska i jej gościnie odpowiadały na pytanie, kim są ludzie doświadczający bezdomności?
Zobacz więcej na temat:  Trójka bezdomność kryzys kryzys bezdomności Agnieszka Szydłowska Agnieszka Sikora Fundacja Po Drugie Agnieszka Jaskólska Fundacja Daj Herbatę

Lulla La Polaca: jeżeli wszyscy będziemy patrzyli z tolerancją, będzie nam się lepiej żyło

Gościem Agnieszki Szydłowskiej w paśmie "Ludzie" był Andrzej Szwan, znany także jako Lulla La Polaca. To od razu trzeba wyjaśnić: nie ma Andrzeja bez Lulli i Lulli bez Andrzeja. I Andrzej, i Lulla żyją pełnią życia. – Trzeba ubarwiać swoją codzienność na tyle, na ile się da. A wierzcie mi – da się w każdym wieku – podkreśla artysta w nowej książce opowiadającej o jego życiu.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Szwan Lulla la Polaca Agnieszka Szydłowska drag queen Trójka społeczeństwo LGBT

Radiowa Trójka ma już 62 lata. Agnieszka Szydłowska: świętujemy wydarzeniami, które jednoczą słuchaczy

Radiowa Trójka świętuje już 62. urodziny. - Bardzo chciałabym życzyć sobie, słuchaczom i słuchaczkom, żebyśmy jako Polskie Radio i jako Trójka umieli czasami wszystko przewartościować i nie iść tam, gdzie wszyscy idą - mówi w "Ekspresie Jedynki" Agnieszka Szydłowska, dyrektorka Programu 3 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  radio Patryk Michalski Agnieszka Szydłowska

"W Tonacji urodzin" Trójki. Andrzej Dąbrowski na start

Od utworu "Parę pytań" z 1972 roku rozpoczęła się pierwsza od kilku lat audycja Agnieszki Szydłowskiej w Trójce. –  Postanowiłam sięgnąć po akurat ten przepiękny utwór Andrzeja Dąbrowskiego z tekstem Agnieszki Osieckiej, dlatego że dzisiaj przez cały dzień w naszym Trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej ma miejsce tak wiele atrakcji – tłumaczyła dyrektorka Programu 3 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Szydłowska Andrzej Dąbrowski Trójka MUZYKA urodziny Trójki 2024

Renata Grochal: chcę pokazać słuchaczom Trójki prawdziwe oblicze polityki

– Mój interes i interes polityków często są rozbieżne. Jako prowadząca rozmowy w Trójce będę chciała pokazać słuchaczom, jak polityka wygląda naprawdę, jakie są jej kulisy – mówiła w rozmowie z Agnieszką Szydłowską Renata Grochal. Od 2 kwietnia będzie ona gospodynią nowej audycji "Bez uników", która zastąpiła "Salon polityczny Trójki".
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Szydłowska Renata Grochal Trójka

Co nowego w Trójce? Agnieszka Szydłowska przedstawia zmiany w ramówce

- Nie pracujemy dla siebie; nie robimy czegoś, co ma nas zadowolić; realizujemy misję publiczną. Ale żeby ją realizować, musimy być w kontakcie z tymi, dla których pracujemy - mówi Agnieszka Szydłowska, dyrektorka-redaktorka naczelna radiowej Trójki. Aby wysłuchać słuchaczy, uruchomiliśmy specjalną kampanię "Trójka pyta". Już teraz możemy jednak zdradzić kilka nowości, które pojawią się na naszej antenie.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Agnieszka Szydłowska Martyna Matwiejuk zmiany w Trójce nowości w Trójce

Trójka pyta, czyli oddajemy głos słuchaczom. Zbuduj z nami wspaniałe radio!

Radiowa Trójka, jak całe Polskie Radio, przechodzi proces przebudowy, który z jednej strony wpisuje się w dyskusję o przyszłym kształcie mediów publicznych w Polsce, a z drugiej jest dialogiem z potrzebami słuchaczy. Świadomi zmian, które zachodzą we współczesnym świecie, chcemy się przyjrzeć temu, jak ewoluują oczekiwania naszych odbiorców.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Agnieszka Szydłowska radio Trójka pyta

"Pół perfekcyjnej płyty" Agnieszki Szydłowskiej: The Rapture i "Echoes", czyli album-opowieść

– Ten album bardzo pięknie opowiada o czymś, o czym nie myślimy włączając muzykę: o czasie, w którym powstał – tymi słowami Agnieszka Szydłowska, Dyrektorka – Redaktorka Naczelna Programu 3 Polskiego Radia opisała płytę "Echoes" amerykańskiego zespołu The Rapture. Wydawnictwem z 2003 roku zainaugurowaliśmy powrót na antenę Trójki cyklu "Pół perfekcyjnej płyty".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Agnieszka Szydłowska Michał Kowarski Pół perfekcyjnej płyty płyta muzyka rozrywkowa The Rapture albumy

Muzyczne szaleństwo: Mitch & Mitch i tajemniczy Zbiggy w Studio im. Agnieszki Osieckiej

To było kilkadziesiąt minut muzycznego szaleństwa – zaskakujący i nieprzewidywalny zespół Mitch & Mitch zaprosił na scenę wybitnego wokalistę i multiinstrumentalistę Zbigniewa Wodeckiego, by zabrać słuchaczy zgromadzonych w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w kosmiczną podróż dźwiękową. W poniedziałkowym wydaniu cyklu "Z Osieckiej" przypomnieliśmy pamiętny występ sprzed niemal dokładnie 16 lat.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Justyna Grabarz Zbigniew Wodecki Mitch & Mitch Koncerty w Trójce MUZYKA Agnieszka Szydłowska Fryderyki Studio im. Agnieszki Osieckiej