Polskie Radio

Mocne słowa na temat Rosji i Władimira Putina. Rozmowa z Garrim Kasparowem w "Więcej świata"

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2024 09:36
"Z rakiem się nie negocjuje, raka się wycina" - tak o konieczności zdecydowanych działań Zachodu wobec Rosji powiedział w rozmowie z Magdaleną Skajewską Garri Kasparow, były mistrz świata w szachach, polityczny aktywista i zagorzały krytyk Władimira Putina. Wywiad do wysłuchania w audycji "Więcej świata".
Garri Kasparow
Garri KasparowFoto: Andrzej iwanczuk/REPORTER

Poza tym w audycji:

Amerykańskie szkoły zaczynają korzystać ze sztucznej inteligencji i kamer wideo, aby wykrywać broń. Już teraz na Florydzie, w ramach specjalnej akcji, promowane są kuloodporne plecaki dla dzieci. W USA w placówkach edukacyjnych często dochodzi do tragicznych strzelanin. 

Kami Rita Sherpa po raz 29. wszedł na Mount Everest. Nikt jeszcze nigdy nie był tyle razy na najwyższym szczycie świata. To absolutny rekord.

Dzięki pionierskiej terapii genowej Opal Sandy z Wielkiej Brytanii odzyskała słuch. Głuchotę spowodowała u niej wada genetyczna. Zabieg wykonano jeszcze przed pierwszą rocznicą urodzin dziecka. Już po sześciu miesiącach od zastosowania terapii genowej dziewczynka była w stanie usłyszeć nawet szept. Zaczęła również wypowiadać pierwsze słowa, takie jak "mama" i "tata".

Osiem zegarków z wielkiej kolekcji kierowcy rajdowego F1 Michaela Schumachera trafi na aukcję. Taką decyzję podjęła rodzina. Szacuje się, że na wszystkie przedmioty zostanie wydana kwota rzędu czterech milionów dolarów. "Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować te kultowe zegarki, należące do legendy Formuły 1. Wyjątkowy moment zarówno dla entuzjastów zegarków, jak i F1" - napisał dom aukcyjny Christie's.

***

Na audycję "Więcej świata" we wtorek (14.05) po godz. 17.15 zaprasza Paweł Lekki.

kk