Polskie Radio

Powrót Monty Pythona po latach

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2013 17:38
Komedia, patos, muzyka oraz maleńki kawałek starożytnego seksu - tego należy spodziewać się na koncercie Monty Pythonów. Członkowie słynnej brytyjskiej grupy komediowej ogłosili, że ich jedyny koncert na żywo odbędzie się w 1 lipca w Londynie.
Audio
Członkowie grupy Monty Python
Członkowie grupy Monty PythonFoto: PAP/EPA Andy Rain

Na konferencji oznajmiono, że pokaz odbędzie się w Londynie w O2 Arena, a bilety na przedstawienie będą w sprzedaży od 25 listopada. Najniższa cena za bilet będzie wynosić 26.50 funtów, a najdroższy bilet będzie kosztować 95 funtów - to tylko 300 funtów taniej niż Stones - żartują artyści.
W trakcie spotkania Michael Palin, Eric Idle, John Cleese, Terry Gilliam i Terry Jones powiedzieli, że chcą sprawdzić, czy "ich żarty są jeszcze śmieszne". W komunikacie prasowym wydanym przed konferencją, trupa komediowa obiecała wykonać" niektóre z największych przebojów Monty Pythona, wraz z nowoczesnymi dodatkami". Eric Idle, który  będzie kierował przedstawieniem, powiedział publiczności, że należy spodziewać się głównie: komedii, patosu, muzyki i maleńkiego kawałka starożytnego seksu.

Warwick Davis, Inspirowanym Monty Pythonem musicalu pt "spam", przedstawił " five legends " w londyńskim teatrze Playhouse, ogłaszając, że miejsce na reaktywacje zostało wybrane po serii licytacji. Podczas otwierania złotych kopert, ogłosił, że najpierw zwycięzcą był Katar, następnie Maryl Streep.

John Cleese, frontman grupy stwierdził, że prawie na pewno pojawią się popularne skecze, takie jak The Crunchy Frog and The Dead Parrot, ale także pojawi coś nowego.
- Ludzie tak naprawdę chcą zobaczyć stare hity, ale chcemy je pokazać w inny sposób - powiedział - największym problemem jest to, że mamy publiczność, która zna scenariusz skeczy lepiej od nas - dodaje.

Eric Idle zdradził dziennikarzom, że na razie jest planowany jeden koncert, ale nie wyklucza że dalszych występów. Przedstawienie ma być wydane później na  DVD wraz z niepublikowanymi wcześniej materiałami

- Ludzie lubia się smiać się śmiać z autorytetów i pompy,  z tych którzy im mówią co mają robić - powiedział Terry Gilliam - Głupota zawsze śmieszy - pociesza entuzjastów Monty Pythona Terry Jones

Latający cyrk Monty Pythona został założony pod koniec lat 60. XX wieku w Anglii. W skład grupy wchodzili Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones i Michael Palin.

Występ grupy, będzie pierwszym od 30 lat na żywo, ponieważ Pythonowie ostatnio wystąpili razem w Hollywood Bowl w Los Angeles we wrześniu 1980 roku. Niestety zabraknie legendarnego Grahama Chapmana, gdyż zmarł na raka 4 października 1989 roku.

PK
bbc .co. uk

''

Zobacz więcej na temat: komedia koncert

Czytaj także

Monty Python debiutuje w operze!

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2011 07:00
Członek legendarnej trupy, Terry Jones napisał libretto do opery "The Doctor's Tale". Premiera odbędzie się dziś w londyńskim Royal Opera House.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki powrót Monty Pythona. "Zejdziemy się i opracujemy show"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 14:44
"Latający Cyrk Monty Pythona" ponownie wzbije się w przestworza. Szczegóły zostaną ogłoszone na konferencji prasowej w czwartek, ale członkowie obrazoburczej grupy brytyjskich komików nie mogą się powstrzymać przed zwiastowaniem z góry tej dobrej nowiny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Królowie absurdalnego humoru wracają po latach

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2013 10:52
Legendarni komicy z grupy Monty Python, po ponad 15-letniej przerwie, znów wystąpią razem na scenie.
rozwiń zwiń