Polskie Radio
Section05
Adam Sztaba

Piotr Cugowski z nagrodą Polskiego Radia na Festiwalu w Opolu

Piotr Cugowski laureatem nagrody Polskiego Radia na Festiwalu w Opolu! Podczas 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki prezentują się gwiazdy rodzimej estrady oraz debiutanci. W programie znalazły się m.in. muzyczne premiery, rockowe klasyki i znane pokoleniom przeboje w nowych aranżacjach. 
Zobacz więcej na temat:  Opole Opole 2024 Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu Polskie Radio W POLSKIM RADIU Marcin Kusy Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie Piotr Cugowski Paweł Majcher Skubas

Adam Sztaba i warsztaty Orchestra4Young. Co będzie się działo w Bydgoszczy?

To już ostatni moment, żeby przesłać zgłoszenia do III edycji warsztatów Orchestra4Young prowadzonych przez Adama Sztabę. Podczas ferii zimowych młodzi ludzie w Filharmonii Pomorskiej im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy będą przygotowywać wspólnie koncert. - Spotykają się ludzie z całej Polski i mamy kilka dni na wspólne granie - mówi kompozytor w Czwórce. - Można wiele się nauczyć.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kasia Dydo Katarzyna Dydo rozrywka czas wolny warsztaty młodzież Ferie zimowe

Rocznica ataku Rosji na Ukrainę. Agnieszka Kamińska: audycje specjalne na antenach Polskiego Radia

24 lutego, w rocznicę napaści armii rosyjskiej na Ukrainę, na wszystkich antenach Polskiego Radia można usłyszeć audycje specjalne. - Oprócz propozycji muzycznych, publicystycznych, informacyjnych także relacje naszych reporterów, którzy pojechali na Ukrainę, żeby Państwu relacjonować tę rocznicę z frontu ukraińskiego - zapowiadała prezes Agnieszka Kamińska.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Ukraina Agnieszka Kamińska Chór Polskiego Radia Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie Michał Klauza Kayah Kuba Badach Piotr Cugowski

Adam Sztaba zjednoczył artystów dla Ukrainy. Polskie Radio z utworem "Mamy siebie" [ZOBACZ WIDEO]

Adam Sztaba po raz kolejny udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Po ogromnym sukcesie utworu "Co mi Panie dasz?", nagranym z orkiestrą złożoną z ponad siedmiuset muzyków, prezentuje własną kompozycję "Mamy siebie", która zapewne także stanie się symbolem wsparcia, tym razem udzielanego przez polskich artystów Ukrainie i narodowi ukraińskiemu. Polskie Radio w pierwszą rocznicę rosyjskiej bandyckiej agresji, 24 lutego, wyemitowało utwór "Mamy siebie" na swoich antenach. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU MUZYKA Ukraina Polskie Radio Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie Chór Polskiego Radia

Adam Sztaba: nie było żadnych wątpliwości, kim będę

Istotna okazała się opinia pani od rytmiki. – Gdy miałem sześć lat, powiedziała, że jednak jestem trochę dziwny, więc nadaję się do szkoły muzycznej, do której poszedłem rok przed rówieśnikami. Chodziłem do zerówki w ciągu dnia, a po południu chodziłem na zajęcia fortepianowe. Dostałem tarczę szkolną z kluczem wiolinowym i kazałem mamie ją przyszywać codziennie na sweterek czy bluzeczkę, żeby do przedszkola przyjść z tarczą – wspomina Adam Sztaba.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Ciepielewska Łukasz Sobolewski KULTURA MUZYKA

"Serdeczne dźwięki", polskie utwory. Sistars, Natalia Kukulska i Adam Sztaba w Trójce

Tegotygodniowe wydanie audycji "Serdeczne dźwięki" to tylko polska piosenka i świeże na nią spojrzenie. Mateusz Krautwurst zaprosił w podróż po soulowej odsłonie polskiej muzyki, którą od dekad polscy artyści prezentują z wielką miłością do rodzimego słowa i z szacunkiem do słuchacza. Jak zaznaczył, to muzyka, która "nadal oczekuje ambitnej harmonii i głębokich emocji".
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Krautwurst Trójka Natalia Kukulska MUZYKA muzyka hp Sistars