Polskie Radio

Wokalista Red Hot Chili Peppers sprzedaje dom na Hawajach

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 15:54
Jeśli ktoś ma trochę wolnej gotówki, może rozważyć zakup znajdującej się na Hawajach rezydencji Anthony'ego Kiedisa. Wokalista Red Hot Chili Peppers chce za nią około 10 milionów dolarów, ale być może uda się coś utargować.
Hawajski dom Anthonyego Kiedisa usytuowany jest w pięknych okolicznościach przyrody
Hawajski dom Anthony'ego Kiedisa usytuowany jest w pięknych okolicznościach przyrodyFoto: Forum / Rocket Homes / BACKGRID

"Usytuowany niczym klejnot w jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi, oferty tego kalibru rzadko trafiają na rynek" – tak wystawiony na sprzedaż dom zachwala agencja nieruchomości. Dalej w ogłoszeniu czytamy jeszcze m.in., że jest to "naprawdę piękna nieruchomość. W pobliżu surfing, hiking, restauracje i wszystkie cudowne atrakcje, które ma do zaoferowania Północne Wybrzeże". Chodzi konkretnie o wybrzeże niewielkiej wysepki Kauai, wchodzącej w skład archipelagu Wysp Hawajskich.

Dla fanów muzyki najważniejszą informacją jest to, że aktualnym właścicielem posiadłości jest Anthony Kiedis, wokalista Red Hot Chili Peppers, jednej z najpopularniejszych amerykańskich grup ostatnich dekad. Szczęśliwy nabywca będzie zatem mógł korzystać z tych samych trzech sypialni i czterech łazienek, których używał gwiazdor rocka. Będzie też mógł oczywiście cieszyć się z innych udogodnień, jakie oferuje dom, a więc na przykład pokoju medialnego wyposażonego w system dźwięku surround oraz wielkiego ogrodu z widokiem na pobliski ocean.

Jeśli Kiedisowi uda się wziąć za swoją posiadłość podane w ofercie prawie 10 milionów dolarów, jego inwestycja sprzed lat zwróci się z nawiązką. Dom kupił bowiem w 2005 roku od Sylwestra Stallone za nieco ponad 2,5 miliona (fakt, że nie był on wtedy jeszcze urządzony z tak wielkim przepychem, jak obecnie). Potencjalny kupiec musi mieć tylko na uwadze, że nieruchomość zbudowano w miejscu starożytnego cmentarza, którego szczątki odkryto jakiś czas temu podczas prac archeologicznych w tym rejonie.

Red Hot Chili Peppers - "Under the Bridge", źródło: YouTube / Red Hot Chili Peppers 

58-letni Anthony Kiedis ma prawo uważać, że do wielkiej fortuny doszedł własną pracą. Jego rodzice nie byli krezusami, a ojciec, niespełniony aktor, dorabiał sobie, sprzedając narkotyki. Jego początki z Red Hot Chili Peppers też nie wyglądały różowo pod względem finansowym. W pierwszych kilku latach działalności zespół znany był głównie fanom undergroundowej sceny Los Angeles. O zakupie pałacu na Hawajach wokalista mógł zacząć myśleć na poważnie koło trzydziestki, po gigantycznym sukcesie płyty "Blood Sugar Sex Magik". Paradoksalnie, milionerem został w dużym stopniu dzięki przebojowi "Under the Bridge", w którym opowiadał o czasach, gdy był bezdomny i mieszkał pod mostem.  

kc

Czytaj także

"Acid for the Children". Pierwsza autobiografia basisty Red Hot Chili Peppers

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 17:06
"Acid for the Children" to literacki debiut Flea, kultowego basisty RHCP i historia chłopaka, który z łobuza stał się gwiazdą rocka. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Red Hot Chili Peppers nagrywają płytę z Johnem Frusciante

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 10:35
Nadchodzący album będzie pierwszym nagranym w takim składzie od czasu "Stadium Arcadium".
rozwiń zwiń