"Acid for the Children". Pierwsza autobiografia basisty Red Hot Chili Peppers

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 17:06
"Acid for the Children" to literacki debiut Flea, kultowego basisty RHCP i historia chłopaka, który z łobuza stał się gwiazdą rocka. 
Audio
  • W księgarniach "Acid for the Children" - pierwsza autobiografia Flea z Red Hot Chilli Peppers (Stacja kultura/Czwórka)
Red Hot Chili Peppers
Red Hot Chili PeppersFoto: Ellen von Unwerth/redhotchilipeppers.com

Okładka książki "Acid fot the Children" basisty Red Hot Chilli Peppers Okładka książki "Acid fot the Children" basisty Red Hot Chilli Peppers

Opowiada w niej m.in. o wyprowadzce z Australii, do Stanów Zjednoczonych - najpierw na nowojorskie przedmieścia, po Los Angeles, w której opisuje Miasto Aniołów lat 70. i 80., gdzie brud współegzystuje z przepychem, a zabawa jest chaotyczna i niebezpieczna. Jakie tajemnice zdradza na karatach swojej biografii? 

W swojej historii sięga do czasów, kiedy nie był gwiazdą rocka. Opowiada o drodze, jaką pokonał on i pozostali członkowie formacji. - To nie jest typowa biografia. Pisze w niej głównie o swoim dzieciństwie i czasach młodości, czasach, w których kształtował się jego gust, charakter, moment wejścia w dorosłość z pewnymi ideami - mówił Leszek Gnoiński, dziennikarz, autor książek i filmów muzycznych.

-  Flea przy tych ideach pozostał. Mimo sprzedaży milionów płyt pozostali niezależni. Cały czas żyje w nich duch hardcore-punkowej sceny lat 80. - dodawał. 

Jego życie było niezwykle burzliwe i rockandrollowe. Przeszedł przemianę stając się człowiekiem, który namawia młodych ludzi do życia w zgodzie z naturą i samym sobą. Kim jest chłopak, którego opisuje w swojej biografii? Jakie wątki porusza w swojej książce? Więcej na ten temat w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Materiał: Damian Sikorski

Data emisji: 14.11.2019

Godzina emisji: 11.15

ac


Czytaj także

Whitney. "Bez niej nie byłoby Mariah Carey i Beyoncé"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 12:50
Na scenie głos anioła, poza sceną życie, które ciężko jest znieść. - Film "Whitney" pokazuje nieznaną twarz artystki, która na całym świecie sprzedała ponad 200 milionów płyt - mówi Małgorzata Borychowska z Kino Świat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Urszula Dudziak: patrzę na świat ze wzruszeniem

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 12:30
Czaruje słuchaczy nie tylko świetnym głosem, ale też dystansem do świata i poczuciem humoru. - Patrzę na świat ze wzruszeniem i myślę, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - mówi Urszula Dudziak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Brzydki, Zły i Szczery". O.S.T.R. wydał autobiografię

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 15:58
15 maja ukazała się pierwsza, oficjalna autobiografia rapera O.S.T.R. pod tytułem "Brzydki, zły i szczery". O tym, jakie historie opisuje, rozmawialiśmy w studiu Czwórki. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mery Spolsky zapowiada drugi album singlem "FAK"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 17:44
Zadebiutowała pod koniec 2017 roku płytą zatytułowaną "Miło Było Pana Poznać". Kilka miesięcy później ukazał się jej debiutancki album tym samym tytule. Teraz singlem "FAK" zapowiada swój drugi album.
rozwiń zwiń