Polskie Radio

"Usłyszeć Dzieci" - inicjatywa Agaty Kornhauser-Dudy w serwisie specjalnym Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2023 11:00
Akcja "Usłyszeć Dzieci" została zainicjowana przez pierwszą damę Agatę Kornhauser-Dudę. Jej celem jest zachęcenie dorosłych do towarzyszenia dzieciom w trudnym procesie wychodzenia z izolacji, jak również w radzeniu sobie z problemami, które czas pandemii spowodował lub wyostrzył. Polskie Radio przygotowało specjalny serwis poświęcony akcji: uslyszecdzieci.polskieradio.pl, w którym można obejrzeć filmy poradnikowe przygotowane w ramach kampanii oraz materiały z anten Polskiego Radia poświęcone akcji.
Akcję Usłyszeć Dzieci zainicjowała pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda
Akcję "Usłyszeć Dzieci" zainicjowała pierwsza dama Agata Kornhauser-DudaFoto: PR

Inicjatywa oparta została na wiedzy i doświadczeniu m.in. psychologów, psychoterapeutów, pedagogów, socjologów i lekarzy. Intencją Agaty Kornhauser-Dudy jest, by rodzice, nauczyciele, wychowawcy mieli okazję skorzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów, którzy obserwują, że pandemia, nauka zdalna i izolacja stanowią bardzo trudne doświadczenie dla dzieci i młodzieży, nawet gdy wydaje się, że młodzi ludzie są wobec nowych realiów obojętni.

Zobacz serwis specjalny Polskiego Radia>

Akcja ma uświadomić dorosłym, że wyjście z izolacji jest dla dzieci wyzwaniem, nierzadko wielką lekcją radzenia sobie z lękiem. Pierwsza Dama zaprosiła do udziału w akcji specjalistów z różnych dziedzin, by - przyglądając się różnym aspektom rozwoju, aktywności i zainteresowań naszych podopiecznych - móc w pełni Usłyszeć Dzieci.

Spotkania można odtworzyć na Spotify, na stronie Usłyszeć Dzieci na Facebooku i w zakładce Usłyszeć Dzieci na www.prezydent.pl. Po każdym odcinku w osobnym materiale, razem z miniporadnikiem rodzica, pojawiają się pytania widzów, na które odpowiedzi udzielają eksperci.

Serwis Polskiego Radia poświęcony akcji znajduje się pod adresem: uslyszecdzieci.polskieradio.pl.