Polskie Radio
Section05
dzieciństwo

NIEferie – jak zadbać o siebie i rodzinę w trakcie epidemii?

Czwartek 12 marca był pierwszym dniem, który dla dzieci nie rozpoczął się dźwiękiem budzika. W obliczu wyjątkowej sytuacji, która ogarnęła cały kraj, zarówno one, jak i dorośli muszą spędzać jak najwięcej czasu w domowym zaciszu, co skłania do zadawania pytań o sposób zagospodarowania nadprogramowych godzin z naszymi najbliższymi oraz jakość nauki online.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo wychowanie dzieci dzieciństwo Katarzyna Pruchnicka Koronawirus w Polsce koronawirus szkoła

Dzieci – więcej wiary w siebie!

– W dzisiejszych czasach mnóstwo dzieci ma problem z wiarą w siebie. Bardzo ważne jest to, żeby był ktoś, kto potrafi powiedzieć dziecku, że każda sytuacja jest do rozwiązania, a każdy problem, który może wydawać się olbrzymi, tak naprawdę jest malutkim problemikiem, z którym sobie poradzi – mówi Ola Zimmer, wolontariuszka Akademii Przyszłości.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Grażyna Dobroń społeczeństwo dzieci dzieciństwo szkoła

Jacek Kucharczyk: dawniej była większa łatwość fotografowania

Gościem audycji "Głębia Ostrości" był Jacek Kucharczyk. W latach 1980–1990 fotoreporter tygodnika "Razem", w którym zajmował się fotoreportażem, publicystyką fotograficzną i ilustracja prasową. Choć od ponad dwudziestu lat pracuje jako freelancer dla magazynów wnętrzarskich i agencji reklamowych, zgodził się na nostalgiczną podróż w czasie i opowieść o tym, jak fotografowało się Polskę przed przemianami 1989 roku.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA fotografia zdjęcia aparat fotograficzny modelki dzieci dzieciństwo