Polskie Radio Dzieciom

Premiera w Teatrze Lalka "Królowa Śniegu"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2023 15:12
15 kwietnia Teatr Lalka zaprasza na kolejną premierę – tym razem będzie to "Królowa Śniegu". W teatralnej wersji przygotowanej przez Pawła Szkotaka, założyciela słynnego teatru "Biuro podróży", historia Gerdy i Kaia opowiadana będzie w planie żywym i lalkowym. Ta baśń niesie w sobie nadzieję! Polskie Radio Dzieciom objęło swym patronatem medialnym premierę tego spektaklu. 
Królowa Śniegu. Premiera w Teatrze Lalka 15.04.2023.
"Królowa Śniegu". Premiera w Teatrze Lalka 15.04.2023.Foto: mat. pras.

Teatr Lalka zapowiada spektakl słowami:

Pewnego razu zły troll zrobił lustro, które odbijało tylko, to co brzydkie. Odbici w nim najlepsi ludzie stawali się wstrętni, a najpiękniejsze krajobrazy wyglądały jak rozgotowany szpinak. W końcu nie było ani jednego człowieka, który nie zostałby fałszywie przedstawiony w tym diabelskim wynalazku.

Trolle rozbiły lustro na setki milionów ułomków. Gdy najdrobniejsze okruchy złego lustra utkwiły w oczach ludzi przemieniały ich serca w kawałki lodu. Stało się tak, że maleńka szklana drzazga ukłuła serce małego Kaia. Zamienił się w złego chłopca. Odszedł z domu zwabiony przez Królową Śniegu, która zabrała go do swego lodowego pałacu. Na ratunek chłopcu rusza siostra Kaia - Gerda. Czy uda się jej uwolnić brata i ożywić jego zlodowaciałe serce?

Koniecznie przekonajcie się sami.
Dla dzieci w wieku 6+.

Premiera: 15 kwietnia 2023.  

Hans Christian Andersen
"Królowa Śniegu" 

Przekład: Bogusława Sochańska
Adaptacja i reżyseria: Paweł Szkotak
Scenografia: Martyna Kander
Współpraca scenograficzna: Karoliny Bramowicz
Muzyka: Łukasz Matuszyk
Projekcje: Jagoda Chalcińska
Reżyseria światła: Karolina Gębska

W obsadzie: Grzegorz Feluś, Aneta Harasimczuk, Aneta Jucejko- Pałęcka, Wojciech Pałęcki, Olga Ryl-Krystianowska.

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Polskie Radio Dzieciom objęło swym patronatem medialnym premierę tego spektaklu. Więcej w "Teatralej środzie" (5.04) po godzinie 8.00. Gościem Martyny Chuderskiej będzie reżyser spektaklu, Paweł Szkotak.

Zobacz także