X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Zagubiony pantofelek - koncert wideo

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2011 15:00
To tytuł koncertu i płyty, dzięki której dzieci mogą sobie przypomnieć opowieść z niezwykłego koncertu.

16 kwietnia premierę miała płyta - "Zagubiony pantofelek. Kasia i Pippi na tropie". Jest to zapis niezwykłego koncert dla dzieci, który odbył się w marcu w studiu im. Witolda Lutosławskiego.

Za sprawą zagubionego pantofelka, który razem z prowadzącą koncert Kasią Stoparczyk postanowiła odnaleźć Pippi (Dominika Kluźniak), mali widzowie wyruszyli w podróż po świecie.

Przygoda zaczęła się w momencie odkrycia przez Pippi przyczyny smutku Kopciuszka, który w takcie balu zgubił ona pantofelek i nie może się z tym pogodzić. Dzielna dziewczynka postanawia wyruszyć w świat, aby go odnaleźć.

W trakcie podróży odkrył wraz z dziećmi tajemnice karnawałowych zwyczajów, balów, parad miejsc takich jak Wenecja, Binche w Belgii, Bazyla i Evolena w Szwajcarii, Wiedeń, Nicea, Węgry. Poszukiwaniom towarzyszą dźwięki muzyki etnicznej, ale też klasycznej m.in. Mozarta, Straussa i Bacha.

Z miłości do Pippi się nie wyrasta. Tak o swoim zauroczeniu pisze w książeczce dołączonej do płyty Kasia Stoparczyk: 

Kasia
Kasia Stoparczyk i Dominika Kluźniak

- Dlaczego kocham Pippi? Bo nie lubi tabliczki schorzenia. Bo wałkuje ciasto na podłodze, a naleśniki przykleja do sufitu.

Tak to już jest – albo się Pippi w sobie ma, albo nie. Dominika ją ma! Każdy z nas ją po trosze w sobie ma! Pewnie dlatego tak radośnie jest nam wszystkim na scenie. Nawet wtedy gdy słowa wypadają z głowy, a nutki plączą się w warkocze.

Pamiętam jak po koncercie przyszła do nas słusznej postury dziesięcioletnia dziewczynka. Stanęła naprzeciw drobniutkiej Dominiki. Uśmiechnęła się szelmowsko i wyrecytowała: "No, Pippi. To teraz mnie podnieś." Nie było rady. Dominika zakasała rękawy i .... niemożliwe stało się możliwe...

Tak jak na scenie, kiedy patrzymy na otwarte buźki przycupniętych na schodku dwulatków. Dla tych chwil warto podnosić konie, słonie i całe stada nosorożców. Dla tych chwil warto Sambora zamienić w Shreka, a Kopciuszkowi zabrać pantofelek. Dla tych chwil w końcu, warto sięgać po przepiękną muzykę ludzi, którzy nigdy nie przestali być dziećmi ....

Żeby obejrzeć fragment konceru, wystarczy klikąć w wideo w ramce po prawej stronie.

Zapraszamy!

Zobacz także