Polskie Radio Dzieciom

Dinozaury w Radiowej Świetlicy! [SŁUCHAJ OD 16.00]

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2025 09:00
W piątkowej Radiowej Świetlicy w Polskim Radiu Dzieciom przeniesiemy się do świata prehistorycznych gadów. Opowiemy o nowej produkcji "Wędrówki z dinozaurami", warsztatach paleontologicznych i niezwykłych odkryciach naukowców.
O dinozaurach w audycji Polskiego Radia Dzieciom
O dinozaurach w audycji Polskiego Radia DzieciomFoto: Orla/Shutterstock

Gościem "Radiowej świetlicy" będzie dr Natalia Jagielska, paleontolożka mieszkająca w Hongkongu i jedna z najbardziej cenionych badaczek dinozaurów na świecie. Opowie o najnowszych odkryciach i zdradzi, czego naukowcy wciąż poszukują w fascynującym świecie dinozaurów.

Będzie to audycja pełna ciekawostek. Usłyszymy dzieci, które obejrzały pierwszy odcinek serii "Wędrówki z dinozaurami" i podzielą się swoimi wrażeniami. Posłuchajcie też o warsztatach paleontologicznych, gdzie uczestnicy mogli poczuć się jak prawdziwi odkrywcy. 

Zapraszamy do słuchania i rozmów telefonicznych na antenie. 
Telefon do studia Polskiego Radia Dzieciom: 22 645 20 55

Audycja "Radiowa świetlica"
Prowadzi: Marta Kawalec
Gość: dr Natalia Jagielska, paleontolożka 
Data emisji:  26.09.2025.
Godzina emisji: 16:00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

"Mój ulubiony dinozaur" – zobacz prace dzieci!

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2023 16:12
Polskie Radio Dzieciom zaprosiło do trzydniowej zabawy "Mój ulubiony dinozaur", podczas której Słuchacze mogli pokazać jak wygląda ich ulubiony dinozaur. Wystarczyło wykonać pracę plastyczną przedstawiającą dinozaura, a zdjęcie pracy zamieścić w komentarzu pod specjalnym postem PRD. W zabawie przewidziano radiowe upominki. Stacja zaplanowała też audycje tematyczne z okazji Dnia Dinozaura podczas których dowiedziekiśmy się m.in. jak żyły dinozaury i jak wyglądały.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kto przygotowuje kąpiel pająkom? Nowy odcinek podcastu z cyklu "Sekretne życie ZOO"

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2025 09:36
Czy pająki naprawdę kąpią się same? A może ktoś pomaga im w tym zadaniu, by czuły się świeżo i komfortowo? W najnowszym, 29. odcinku cyklu „Sekretne życie ZOO” zaglądamy w zakamarki terrariów i sprawdzamy, kto tak naprawdę odpowiada za kąpiel włochatych mieszkańców ogrodu zoologicznego. To opowieść pełna ciekawostek, idealna dla wszystkich, którzy lubią odkrywać niezwykłe zwyczaje zwierząt.
rozwiń zwiń