X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Siostry Wajs o najnowszej płycie dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 11:00
- Już w szkole odkrywałyśmy swoje muzyczne pasje i już wtedy powstawały pierwsze nasze zespoły. Pozwoliły nam one zrobić pierwsze kroki teatralne i muzyczne. To były nasze pierwsze artystyczne inspiracje  – powiedziały siostry Wajs, które gościły w "Muzycznych podróżach” Polskiego Radia Dzieciom.
Audio
  • "To jest lekcja o przyrodzie z którą człowiek żyje w zgodzie". Siostry Wajs (Muzyczne podróże/Polskie Radio Dzieciom)
Siostry Wajs w studiu Polskiego radia Dzieciom
Siostry Wajs w studiu Polskiego radia DzieciomFoto: Adam Świetlicki/Polskie Radio

- Bardzo lubimy zwiedzać świat i odkrywać nowe zakamarki w Polsce i na świecie. Teraz geografia jest nam bardziej bliższa niż ta szkolna, ale z naszą piosenką "Geo Geografia” z najnowszej płyty „Siostry Wajs & Stonoga”, lekcja ta nie będzie taka nudna.

- Pisząc teksty piosenek nie chciałyśmy, żeby były banalnie proste. Naszym założeniem było, żeby piosenki te pozostawiały jakieś echo i niosły przesłanie. W efekcie mamy płytę kolorową, która opowiada o świecie, który nas tacza. O tym właśnie uczą się dzieci i tego chcą słuchać.

Dalszy ciąg rozmowy z siostrami: Agnieszką i Patrycją Wajs oraz piosenki z ich najnowszej płyty „Siostry Wajs & Stonoga”, usłyszeć można w załączonej audycji. 

Audycję prowadziła Daria Druzgała.

"Muzyczne podróże" w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 10.00 do 11.00.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowy program radiowy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, nadawany w Internecie, w systemie DAB+ oraz przez aplikację Polskiego Radia, skierowany do rodzin z dziećmi z miast, mniejszych miejscowości i wsi.

Misją Polskiego Radia Dzieciom jest zachęcanie rodzin do wspólnego spędzania czasu i edukacja przez zabawę.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od godz. 7.00 nadawane są audycje dla dzieci, a od godz. 21.00 pasma dla rodziców, w których znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W audycjach poruszana jest różnorodna tematyka dostosowana w formie i treści do percepcji dzieci oraz pory dnia. W swojej ofercie programowej Polskie Radio Dzieciom ma audycje m.in. o tematyce kulturalnej, artystycznej, przyrodniczej, podróżniczej, sportowej, historycznej i popularnonaukowej. 

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

Duży nacisk jest kładziony na  realizowanie misji edukacyjnej i przestrzeganie poprawności językowej.

Autorzy audycji starają się pomagać rodzicom w poszukiwaniu odpowiednich rozwiązań w trudnym procesie wychowania dzieci. Poprzez audycje pełne dźwięków wspomagają rozwój dziecięcej wyobraźni i ich kreatywność. Programy pomagają w edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy. 
Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę słowa i  przekazu. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca/ aplikacja), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Wspierają charytatywne akcje oraz projekty, które niosą ze sobą wartość edukacyjną. Podejmują współpracę patronacką z wartościowymi wydawnictwami, teatrami, kinami, patronatem medialnym obejmowane są również koncerty, wystawy i pokazy. Podczas wydarzeń  dziennikarze przeprowadzają wywiady z organizatorami, przygotowują relacje radiowe, prowadzą animacje na miejscu ( np. w przerwach spektakli dla dzieci).

Polskie Radio Dzieciom ma swoją stronę internetową https://www.polskieradio.pl/18,Radio-Dzieciom i profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ - tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.


jo

Zobacz więcej na temat: muzyczne podróże
Zobacz także

Czytaj także

”Ach, śpij kochanie” – kołysanki w wykonaniu Marii Holki.

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 15:00
Kołysanki tradycyjne, znane i historyczne, śpiewane od wielu pokoleń w nowych aranżacjach znalazły się na najnowszej płycie w wykonaniu Marii Holki – gościa Polskiego Radia Dzieciom
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert jubileuszowy i muzyczna premiera

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 15:00
W „Muzycznych podróżach” Polskiego Radia Dzieciom zawędrowaliśmy do Zerówki Muzycznej ”Gama” aby podsłuchać jak szkoła z wieloletnią tradycją świętowała swój jubileusz. O edukacji muzycznej, śpiewie, grze na instrumentach, a także o zbliżającej się premierze płyty usłyszeć można w załączonej audycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

”Archiwum vol. 6 (Dla dzieci)" - nowa płyta Tadeusza Woźniaka

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2018 12:00
Ukazał się nowy album z wybranymi dziełami pochodzącymi z archiwalnych nagrań skomponowanych przez Tadeusza Woźniaka, autora znanej piosenki "Zegarmistrz Światła Purpurowy".
rozwiń zwiń