X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Koncert jubileuszowy i muzyczna premiera

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 15:00
W „Muzycznych podróżach” Polskiego Radia Dzieciom zawędrowaliśmy do Zerówki Muzycznej ”Gama” aby podsłuchać jak szkoła z wieloletnią tradycją świętowała swój jubileusz. O edukacji muzycznej, śpiewie, grze na instrumentach, a także o zbliżającej się premierze płyty usłyszeć można w załączonej audycji.
Audio
  • Posłuchaj rozmowy o muzycznej edukacji dzieci i jubileuszu Muzycznej Zerówki "Gama". (Muzyczne podróże/Polskie Radio Dzieciom).
(Zdj. ilustracyjne)
(Zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock

- Edukację muzyczną dziecka warto zacząć od umuzykalnienia i rozwoju jego aparatu słuchowego – powiedziała Marta Antoszewska, kompozytorka, współzałożycielka Muzycznej zerówki „Gama”, nauczycielka gry na fortepianie.

- Tę szkołę ukończyła moja córka Emilka. Najpierw zaczęła od śpiewu, a dopiero potem zaczęła naukę gry na instrumencie. Szkoła daje dobry start i przygotowanie do trudnej edukacji w muzycznej w szkole na Miodowej – powiedział Jerzy Filar, kompozytor i aranżer, gość Polskiego Radia Dzieciom.

21 czerwca w Muzycznej Zerówce ”Gama” odbył się koncert z okazji Jubileuszu na 25-lecie. W koncercie, który był jednocześnie zakończeniem roku szkolnego w ”Gamie” wystąpiły dzieci i absolwenci tej szkoły.
Była to także okazja do premierowego wykonania piosenki ”Lalka” skomponowanej przez Martę Antoszewską do słów Doroty Maciejczyk. Aranżację muzyczną wykonał Jerzy Filar.
Utwór ten jest muzyczną zapowiedzią płyty, która będzie miała swoją premierę w lipcu br.

Muzyczna Zerówka ”Gama” to autorskie zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

"Muzyczne podróże" w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 10.00 do 11.00.

Audycję prowadzi Daria Druzgała

Polskie Radio Dzieciom to całodobowy program radiowy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, nadawany w Internecie, w systemie DAB+ oraz przez aplikację Polskiego Radia, skierowany do rodzin z dziećmi z miast, mniejszych miejscowości i wsi. Misją Polskiego Radia Dzieciom jest zachęcanie rodzin do wspólnego spędzania czasu i edukacja przez zabawę.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od godz. 7.00 nadawane są audycje dla dzieci, a od godz. 21.00 pasma dla rodziców, w których znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W audycjach poruszana jest różnorodna tematyka dostosowana w formie i treści do percepcji dzieci oraz pory dnia. W swojej ofercie programowej Polskie Radio Dzieciom ma audycje m.in. o tematyce kulturalnej, artystycznej, przyrodniczej, podróżniczej, sportowej, historycznej i popularnonaukowej. 

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

jo

Zobacz także

Czytaj także

26. Międzynarodowy Konkurs Chopinowski dla dzieci i młodzieży w Szafarni

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 11:30
Dźwięki fortepianu zagrane przez młodych, utalentowanych pianistów z całego świata, przez cztery dni rozbrzmiewały w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni. W tegorocznej, 26. edycji Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego dla Dzieci i Młodzieży, wzięło udział 55 uczestników. Najmłodsza z nich miała 6 lat i pochodziła z Korei Północnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

”Ach, śpij kochanie” – kołysanki w wykonaniu Marii Holki.

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 15:00
Kołysanki tradycyjne, znane i historyczne, śpiewane od wielu pokoleń w nowych aranżacjach znalazły się na najnowszej płycie w wykonaniu Marii Holki – gościa Polskiego Radia Dzieciom
rozwiń zwiń