Polskie Radio Dzieciom

”Archiwum vol. 6 (Dla dzieci)" - nowa płyta Tadeusza Woźniaka

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2018 12:00
Ukazał się nowy album z wybranymi dziełami pochodzącymi z archiwalnych nagrań skomponowanych przez Tadeusza Woźniaka, autora znanej piosenki "Zegarmistrz Światła Purpurowy".
Audio
  • Posłuchaj o najnowszej płycie Tadeusza Woźniaka ”Archiwum vol. 6 (Dla dzieci)”. (Muzyczne podróże/Polskie Radio Dzieciom).
Jolanta Majchrzak-Woźniak i Tadeusz Woźniak
Jolanta Majchrzak-Woźniak i Tadeusz WoźniakFoto: Polskie Radio/Martyna Ogonek

-  Krótko mówiąc robię porządek w swoich nowszych i starszych nagraniach i sukcesywnie ukazują się one na płytach w postaci cyklu albumów ”Archiwum”. Tym razem zebrałem wybrane piosenki ze spektakli dla dzieci przy których pracowałem – powiedział Tadeusz Woźniak - muzyk, kompozytor, wokalista, gość ”Muzycznych podróży” w Polskim Radiu Dzieciom dodając, że pierwszy był spektakl ”Lato muminków”, które miało swój sukces wydania płytowego i kasetowego.

- Pracowałem też przy innych przedstawieniach. Trzy z nich wybrałem na tę płytę. Są to ”Kubuś puchatek”, ”Trzej Muszkieterowie” i ”Kopciuszek”. To subiektywny wybór bo wybierałem to, co najbardziej lubię – przyznał Tadeusz Woźniak.

- Na tej płycie, przez cudowny przypadek znalazł się Zbigniew Wodecki, który 20 lat temu wystąpił w inscenizacji ”Lata w Dolinie Muminków” w Teatrze Komedia, gdzie wcielił się we Włóczykija – powiedziała Jolanta Majchrzak-Woźniak, pianistka i aktorka, prywatnie żona Tadeusza Woźniaka.

- Ten album to nasze rodzinne dzieło. Podczas takich rodzinnych projektów życie przenika się ze sztuką i tworzeniem. Tu twórcą jest Tadeusz, a my jesteśmy jedynie kreatorami jego myśli i pomysłów - dodała Jolanta Majchrzak-Woźniak, gość ”Muzycznych podróży”.

Album składa się z dwóch płyt i zawiera 38 utworów, które zostały oprawione opisami kompozytora. Utwory te pochodzą z archiwalnych nagrań radiowych, telewizyjnych, koncertowych, teatralnych i prywatnych do których Tadeusz Woźniak pisał piosenki.

Wśród wykonawców na płycie znaleźli się również inni wybitni przedstawiciele sceny muzycznej i teatralnej, m.in. Krzysztof Majchrzak, Andrzej i Eliza, Anna Chodakowska, Bernard Ładysz, Elżbieta Adamiak, Piotr Woźniak i inni.

"Muzyczne podróże" w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 10.00 do 11.00.

To wydanie audycji prowadziła Iza Żukowska.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowy program radiowy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, nadawany w Internecie, w systemie DAB+ oraz przez aplikację Polskiego Radia, skierowany do rodzin z dziećmi z miast, mniejszych miejscowości i wsi.

Misją Polskiego Radia Dzieciom jest zachęcanie rodzin do wspólnego spędzania czasu i edukacja przez zabawę.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od godz. 7.00 nadawane są audycje dla dzieci, a od godz. 21.00 pasma dla rodziców, w których znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W audycjach poruszana jest różnorodna tematyka dostosowana w formie i treści do percepcji dzieci oraz pory dnia. W swojej ofercie programowej Polskie Radio Dzieciom ma audycje m.in. o tematyce kulturalnej, artystycznej, przyrodniczej, podróżniczej, sportowej, historycznej i popularnonaukowej. 

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 

jo

Zobacz także
Czytaj także

Koncert urodzinowy Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 08:00
Muzyka, śpiew dzieci i specjalny tort urodzinowy, a także dźwięki zagrane na liściu i trawie, to tylko niektóre z atrakcji, które Polskie Radio Dzieciom przygotowało z okazji swoich trzecich urodzin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Perły polskiej animacji w podczas Bajkowego Dnia Dziecka

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 09:00
Historia polskiej animacji sięga czasów powojennych. Polskie Radio Dzieciom, w audycji "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem", przypomina o najpiękniejszych i najstarszych bajkach animowanych, które będzie można zobaczyć podczas Bajkowego Dnia Dziecka. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

”Ach, śpij kochanie” – kołysanki w wykonaniu Marii Holki.

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 15:00
Kołysanki tradycyjne, znane i historyczne, śpiewane od wielu pokoleń w nowych aranżacjach znalazły się na najnowszej płycie w wykonaniu Marii Holki – gościa Polskiego Radia Dzieciom
rozwiń zwiń