X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Muzyka filmowa i jej rola w filmie

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 23:50
W "Muzycznych podróżach" Polskiego Radia Dzieciom wybraliśmy się w do kina. Tam przecież, w większości filmów muzyka odgrywa bardzo ważną rolę. Twórcy muzyki filmowej mają za zadanie skomponowanie takiego brzmienia, które podkreślą atmosferę scen pokazywanych na ekranie i jednocześnie nie przeszkodzą w ich odbiorze. W Polsce tym rodzajem kompozycji zajmowali się najwięksi artyści tacy jak choćby Krzysztof Komeda Trzciński czy Wojciech Kilar.
Ennio Morricone dyryguje w Forum Copenhagen w Danii (2016)
Ennio Morricone dyryguje w Forum Copenhagen w Danii (2016)Foto: Gonzales Photo/Per Lange/Avalon/REPORTER/East News

Posłuchaj
56:33 Dzieci_AAC 2020_11_10-09-58-52.mp3 Muzyka filmowa: Ennio Morricone (Muzyczne podróże/Polskie Radio Dzieciom)_10.11.2020.

 

Europejskim uznanym twórcą muzyki filmowej był Ennio Morricone - włoski kompozytor i dyrygent (był autorem muzyki do ponad 500 filmów, a ponad czterdzieści z napisanych przez niego ścieżek dźwiękowych zdobyło najważniejsze nagrody w kategoriach związanych z muzyką filmową).

W "Muzycznych Podróżach" słuchaliśmy kompozycji tego twórcy - 10 listopada minęła 92. Rocznica jego urodzin.

W audycji mogliśmy też usłyszeć o przygotowaniach do kolejnego konkursu Eurowizji Junior, który rozpocznie się już 29 listopada b.r.

Audycja: Muzyczne podróże
Data emisji: 10.11.2020
Godzina emisji: 10:00
Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

Polskie Radio Dzieciom jest całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.  

jo

Zobacz więcej na temat: muzyczne podróże DAB+
Zobacz także

Czytaj także

Muzyczna podróż do Hogwartu

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 17:08
Podobno szkoła czarodziejstwa Hogwart mieści się w zamku zbudowanym pod koniec wczesnego średniowiecza, w 993 roku, przez czarodzieja architekta oraz czterech najsłynniejszych czarodziejów wszech czasów. Jest tam Komnata Tajemnic, komnaty Kamienia Filozoficznego, a także liczne lochy. Poruszanie się po całym zamku wymaga nadzwyczajnych zdolności!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z wizytą u Kubusia Puchatka. Piosenki ze Stumilowego Lasu

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 14:56
Kubuś Puchatek, słynny bohater książki Alana Alexandra'a, za sześć lat będzie obchodzić swoje stulecie. Uczestnikami przygód Kubusia w Stumilowym Lesie są też inne zwierzęta, przyjaciele Krzysia, ulubieńcy wielu dzieci na całym świecie. Prosiaczek, Królik, Mama Kangurzyca ze swoim Maleństwem i oczywiście nieco marudny Kłapouchy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O muzyce do "Pana Tadeusza"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 21:33
Śród takich pól przed laty, nad brzegiem ruczaju,. Na pagórku niewielkim, we brzozowym gaju,. Stał dwór szlachecki, z drzewa, lecz podmurowany. Czy znacie już tę opowieść? Pisana trzynastozgłoskowcem, zaliczona do kanonu szkolnych lektur, jest udręczeniem niejednego ucznia. Tymczasem epopeja Adama Mickiewicza rozpoczynająca się powrotem Tadeusza, który bryczką zajeżdża przed dwór swojego dzieciństwa, jest tak ważna dla Polaków, że doczekała się wielu wielu adaptacji i ekranizacji.
rozwiń zwiń