X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Muzyczna podróż do Kraju Wschodzącego Słońca

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 10:00
Japonię nazywa się Krajem Kwitnącej Wiśni, choć Chińczycy mówili, że to także Kraj Wschodzącego Słońca. Słynie też z rycerzy zwanych samurajami i - co może dla nas dziwne - z czarnych kotów, przynoszących szczęście. Tyle wiemy o kraju tym na co dzień. A jak brzmi japońska muzyka?
zdjecie ilustracyjne
zdjecie ilustracyjneFoto: TNShutter/shutterstock

"Niech wiedzie cię bajeczka, przez zielony gaj…" - wasi rodzice pamiętają jeszcze pewnie cykl animowanych japońskich bajek, puszczanych w czasie dobranocki i śliczną piosenkę tytułową, którą można było wtedy usłyszeć. 

Posłuchaj
54:12 Dzieci_AAC 2020_12_01-09-58-44.mp3 Muzyczna podróż do Kraju Wschodzącego Słońca (Muzyczne podróże/Polskie Radio Dzieciom)_1.12.2020.

 

Iza Żukowska zabrała nas jednak w podróż do trochę innej muzyki. W audycji emitowanej w naszym radiu w urodziny Aiko - jedynej córki cesarza Japonii, usłyszymy opowieść o najstarszym teatrze na świecie - teatrze "Nō" i przede wszystkim - egzotyczną, tradycyjną muzykę tego kraju. Japoński flet, obój, lutnia, werbel, gong...każdy komponowany utwór miał się składać z pięciu podstawowych tonów, które nawiązywały do filozofii Wschodu.

Audycja: Muzyczne podróże
Data emisji: 1.12.2020
Godzina emisji: 10:00
Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

Polskie Radio Dzieciom jest całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. 

jo

Zobacz więcej na temat: muzyczne podróże dzieci DAB+
Zobacz także

Czytaj także

Muzyka filmowa i jej rola w filmie

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 23:50
W "Muzycznych podróżach" Polskiego Radia Dzieciom wybraliśmy się w do kina. Tam przecież, w większości filmów muzyka odgrywa bardzo ważną rolę. Twórcy muzyki filmowej mają za zadanie skomponowanie takiego brzmienia, które podkreślą atmosferę scen pokazywanych na ekranie i jednocześnie nie przeszkodzą w ich odbiorze. W Polsce tym rodzajem kompozycji zajmowali się najwięksi artyści tacy jak choćby Krzysztof Komeda Trzciński czy Wojciech Kilar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dźwięki z krainy lodu na Islandii

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 17:00
To co przyciąga turystów do tego kraju to na przykład fontanny gorącej wody, które wybijają z zimnej polarnej ziemi. Islandia leżąca pod kołem polarnym to kraj kontrastów - choćby takich, że są dni, że jest tam ciemno, a owiec jest dwa razy więcej, niż ludzi!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciekawość świata małej Myszki Feli

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 12:15
Skoro już, jak dobrze wiecie, mała niepozorna myszka Fela zdecydowała się wyjść ze swojej norki, a w dodatku zechciała zostać reporterką Polskiego Radia Dzieciom, przyszedł czas na jej pierwsze reporterskie zajęcie. Więc któregoś dnia zabrała ze sobą nieodłączne reporterskie narzędzie, mikrofon, i ruszyła w świat.
rozwiń zwiń